• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 80x50x40

#1
Jako że bliżej jak dalej mi do postawienia regału padło że na jednej półce znajdzie się CA. Pole manewru mam trochę ograniczone i nie bardzo wiem na co się zdecydować. Akwarium jakie przeznaczam na ten biotop będzie 80x50x40h. Jakie ryby tutaj wpuścić ? Czy jest opcja na dwie pary czy może być ciężko ? Prosiłbym o jakieś propozycję bo chcę pomału się porozglądać za dostępnością ryb u mnie. Obecnie mam Sajici i Miodówki więc te już odpadają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nikt nie ma pomysłu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A może byś poszedł w Afrykę? Fajny baniak dla barwniakówWink
I na górę by się coś u nas znalazłoSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jedna parka starczy. 

Pomyśl o innych Cryptoheros Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zastanawiam się czy zrobić tak: górną półke CA 80x50x40 i środkową 80x50x45 roślinne. Mam dylemat bo chciałem dać na środkową kostkę 50x40x45 i zrobić małego rośliniaka a obok dać kostkę 30x30x35 z krewetkami. Nie za bardzo to będzie wyglądało jak obuduję regał pod 45 wysokość. Wtedy do roślinnego mógłbym pomyślec nad barwniakami

Jedna para nie będzie troche za nudno ? Może dorwę gdzieś jakieś HRP albo Meeki ładne to pod nie bym coś zrobił.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kris1984L rozważam Twoją propozycję, ale czytam o tych rybach i one preferują piasek. Mam już zakupiony czarny bazalt i takiego chcę użyć w akwarium z roślinami. Do tego dojdzie ziemia pod niego. To chcę zrobić w akwarium 80x50x45. Natomiast w 80x50x40 będzie na pewno CA.

Mam takie pytanko. Bo znalazlem ogłoszenie że ktoś ma do sprzedania dorosłą parę Niebieskołuskich. Gdybym tak zrobił wymianke i wpuścił je do 300 litrów razem z C.Sajica  a Miodowe wziąłbym właśnie do tego na regał ? Czy odpuścić sobie i rozglądac się za czymś innym
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(19-06-2014, 19:02 PM)Pumba napisał(a): Kris1984L rozważam Twoją propozycję, ale czytam o tych rybach i one preferują piasek. Mam już zakupiony czarny bazalt i takiego chcę użyć w akwarium z roślinami. Do tego dojdzie ziemia pod niego. To chcę zrobić w akwarium 80x50x45. Natomiast w 80x50x40 będzie na pewno CA.

Mam takie pytanko. Bo znalazlem ogłoszenie że ktoś ma do sprzedania dorosłą parę Niebieskołuskich. Gdybym tak zrobił wymianke i wpuścił je do 300 litrów razem z C.Sajica  a Miodowe wziąłbym właśnie do tego na regał ? Czy odpuścić sobie i rozglądac się za czymś innym
Barwniaki potrzebują piasku ale zawsze możesz zrobić pewne miejsca z piaskiem one nie kopią jakiś wielkich dołów jeśli chodzi o Pelvicachromis taeniatus.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jeżeli dołki 5-10 cm nie są duże to faktycznie nie kopią. Tongue Baniak dla barwniaków musi mieć piasek na całej powierzchni baniaka.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(19-06-2014, 21:39 PM)Ruki napisał(a): Jeżeli dołki 5-10 cm nie są duże to faktycznie nie kopią. Tongue Baniak dla barwniaków musi mieć piasek na całej powierzchni baniaka.
No to moje są strasznie leniwe nie kopią prawie nic tylko mielą piasek w pysku i tyleSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
No to sprawa barwniaków jest załatwiona Tongue A co z Rocio ? Co myślicie o moim pomyśle ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości