• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 300l CA

#1
Witam koleżanki i kolegów.
Z racji tego że w przyszłym miesiącu będę miał remont w mieszkaniu postanowiłem zrobić go również w akwarium Wink
Zbiornik 300l 120x50x50 biotop CA.
Generalnie chodzi o to że mam za dużo pielęgnic jak na takie szkiełko i jestem tego świadomy. Po prostu jakoś tak wyszło i postanowiłem wkońcu to zmienić i z Waszą pomocą ogarnąć temat tak jak się należy.
Dodam jeszcze przed podaniem składu że pod kontem walk, przepychanek jest w porządku, ryby zdrowe. Jedyne co jest nie tak i co można zauważyć obserwując dłuższy czas akwarium to to że ryby (oprócz rocio) nie podchodzą do tarła. Myślę że przyczyną jest to właśnie że jest ich za dużo i w spokoju dana para nie może obrać terytorium.
Skład;
para Rocio octofasciata
para T. Meeki
para Archocentrus multispinosus
samiec i samica (nie mają się ku sobie) HRP
samiczka Cryptoheros Sajica

Wszystkie ryby są już dorosłe ponad roczne.
Przyszły skład chciał bym opszeć na Rocio a co do reszty i właściwej ilości par to chciał bym skonsultować i omówić to z Wami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Rocio plus dowolna jedna para z powyższych ryb oprócz miodowych. One są za łagodne i nie poradzą sobie z rociami. W tym akwa niestety ale jeśli chcesz zatrzymać rocio to tylko łącznie 2 pary zmieścisz. Agresji póki co też nie widzisz, bo w zagęszczeniu ona znika.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak do tej pory miodówki sobie radzą, myślisz że jest to wynik przegęszczenia?
Liczyłem po cichu że uda mi się w 120x50x50 zmieścić 3 pary Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jestem tego pewna. Ogólnie z Twoich ryb to ja bym najchętniej zostawiła z rociami sajice (jak dokupisz samca).
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Podzielam Twoje zdanie, moja samiczka jest fantastyczna, przepiękna, cudnie ubarwiona ale kłopot mam z dokupieniem samca. W moim "mieście" Płock to jeżeli chodzi o pielęgnice to jest kibel.
Jak myślisz, mógł bym zostawić rocio, meeki i właśnie samiczkę sajiki a w między czasie szukać dla niej samca?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Możesz spróbować. Jak znajdziesz samca, to z wydaniem meek poczekaj jakiś czas aby sajice zdążyły się razem oswoić. Myślę, że tak z miesiąc powinny być 3 parki i dopiero potem możesz wydać meeki. 3 par na stałe nie zmieścisz gdyż rocie to duże dosyć agresywne ryby i one potrzebują najwięcej miejsca. Sprawdź też czy masz dobrze zbudowane terytoria. Ładnie na ten temat w skrócie napisał Solti:

(19-05-2014, 16:59 PM)soltarus napisał(a): Tworząc rewir trzeba sobie wyobrazić że robisz mały bastion dla ryb. Osłonięte miejsce - grota, otoczone kamieniami, drewnem etc które robią zapory/okopy przed wrogiem. Dodatkowo ryba w swoim rewirze musi być na tyle schowana, żeby jej inne nie widziały - taki zabieg sprowadza całość do tego że zamiast ciągle sie wkurzać ryby bronią przeważnie granic. Z resztą... proces wydzielania rewirów w małym baniaku jest pięknie opisany w wątku mei przez nią samą i inne autorytety.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja w 150x50 mam trzy pary bo się uparłem Tongue i teraz trochę miejsca zaczyna brakować.
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
W 150cm przy dobrym aranżu da się zestawić 3 pary. Ale tutaj kolega ma 120cm Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wiecie, obawiam się czy akwarium przy 2 parach ryb nie będzie świecić pustką. Już teraz są takie momenty że ryby gdzieś tam krzątają się w zakamarkach akwarium i widać jedną, może dwie ryby. Żona zdziwiona zapytała mnie "chcesz zmniejszyć liczbę ryb ? przecież już teraz prawie ich nie widać."
Wiem że trzeba tak zrobić, po prostu zastanawiam się czy akwarium nie będzie zbyt "martwe"
Wrzucę wam link do filmiku jak to wygląda na tą chwilę. Myślę również o zmianie aranżacji, chciał bym postawić na otoczaki plus gałęzie jakieś, badyle a na górę pistia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Marcin mysle ze troche przesadzasz z tym ze nie widac ryb, masz duze ladne ryby ,skompletuj obsade tak jak planujesz i doloz rozpraszacze ktore wypelnia pustke o ktorej mowisz.
Ja mam 450l ,150cm obecnie dorosla pare Rocio ,3malutkie T.meeki plus rozpraszacze i jest spoko.
Pamietaj ze duzo nie znaczy dobrze.
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości