• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pożegnanie z akwarystyką

#1
Siemacie...
Pewne okoliczności wymusiły podjęcie trudnej decyzji o zawieszeniu przygody z akwarystyką Sad
Mam trochę życia, trochę sprzętu, trochę dekoracji, decyzja zapadła więc do wzięcia jest wszystko, ale po kolei.
Na pierwszy ogień idzie życie.
1. Dobrana para Temporalisów, dwie naprawdę duże i ładne ryby z różnych źródeł. Samica z pomarańczowymi oczyma, samiec z czerwonymi. Para po wielu tarłach, cena 100 zł.
2. Metae, para po dwóch tarłach + singiel. Dominujący samiec wielki, spokojnie ma z 15 cm, drugi trochę mniejszy, samiczka również niczego sobie. Całe to stadko do zabrania za 80 zł.
3. Stado 6 sztuk młodych WF Jenaro Herrera. Układ płci nieznany, rozmiar ryb 10 cm +/- 1 cm. Cena za całe stadko 200 zł. 
4. Cryptoheros Nanoluteus, młodzież do dalszego odchowania. Rybki w rozmiarze 1,5-2 cm, jeszcze nie takie ładne jak Soltarusa, ale już powoli zaczynają łapać kolorki. Maluchów jest jakieś 30-50 sztuk. Najchętniej sprzedam całość, cena 200 zł. za wszystkie. Jesli nie będzie chętnego na całość to najpierw popytam w sklepach a potem będziemy rozdysponowywać na forum po kilka sztuk.
5. Plecostomus - 2 sztuki po 15 cm - cena 10zł./1 szt
PONADTO:
6. Akwarium 140x45x42, stan bdb minus. Szkło 8 mm, gotowe do zalania, po gruntownej dezynfekcji. Cena 250 zł. DO ODEBRANIA NATYCHMIAST, stoi puste.
W następnej kolejności będzie szkło 200x50x50 ze stelarzem, kubeł CP-500, jakies turbiny, grzałki i naprawdę sporo dużych korzeni.

Za chwilę są wakacje, jeśli ktoś coś życzy to ustalajcie panowie i panie jakiś transport i odbiór. Ryb nie wysyłam, nie mam boksów a do PKP/PKS mam 20 km i masę straconego czasu. Do Wawki ryby mogę podrzucić.
Zdjęcia powrzucam wieczorem, zresztą kilka jest na forum, ale jakby co to proszę pisać, się dorobi Wink

Pozdrawiam
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jeśli ktoś będzie chciał kupić jakieś ryby to jestem z okolic tarnowa małopolskie a pracuje w Legionowie. Jakoś można by było zorganizować transport. Szkoda że rezygnujesz z tej pięknej pasji, ale czasem człowiek niema wyboru.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(09-06-2014, 09:16 AM)Kris1984L napisał(a): Jeśli ktoś będzie chciał kupić jakieś ryby to jestem z okolic tarnowa małopolskie a pracuje w Legionowie.  Jakoś można by było zorganizować transport. Szkoda że rezygnujesz z tej pięknej pasji, ale czasem człowiek niema wyboru.
Dzięki Kris i za chęć pomocy i za dobre słowo.
lajf is brutal
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak bym miał do tej pory moją 300 to te ryby były by już u mnie
3. Stado 6 sztuk młodych WF Jenaro Herrera. Układ płci nieznany, rozmiar ryb 10 cm +/- 1 cm.
Normalnie kocham te ryby a nigdy ich nie miałem, je i diademySmile
Mam nadzieje że nie pójdą na stracenieSad
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(09-06-2014, 08:47 AM)oldmobil napisał(a): Siemacie...
Pewne okoliczności wymusiły podjęcie trudnej decyzji o zawieszeniu przygody z akwarystyką Sad
Mam trochę życia, trochę sprzętu, trochę dekoracji, decyzja zapadła więc do wzięcia jest wszystko, ale po kolei.
Na pierwszy ogień idzie życie.
1. Dobrana para Temporalisów, dwie naprawdę duże i ładne ryby z różnych źródeł. Samica z pomarańczowymi oczyma, samiec z czerwonymi. Para po wielu tarłach, cena 100 zł.
2. Metae, para po dwóch tarłach + singiel. Dominujący samiec wielki, spokojnie ma z 15 cm, drugi trochę mniejszy, samiczka również niczego sobie. Całe to stadko do zabrania za 80 zł.
3. Stado 6 sztuk młodych WF Jenaro Herrera. Układ płci nieznany, rozmiar ryb 10 cm +/- 1 cm. Cena za całe stadko 200 zł. 
4. Cryptoheros Nanoluteus, młodzież do dalszego odchowania. Rybki w rozmiarze 1,5-2 cm, jeszcze nie takie ładne jak Soltarusa, ale już powoli zaczynają łapać kolorki. Maluchów jest jakieś 30-50 sztuk. Najchętniej sprzedam całość, cena 200 zł. za wszystkie. Jesli nie będzie chętnego na całość to najpierw popytam w sklepach a potem będziemy rozdysponowywać na forum po kilka sztuk.
5. Plecostomus - 2 sztuki po 15 cm - cena 10zł./1 szt
PONADTO:
6. Akwarium 140x45x42, stan bdb minus. Szkło 8 mm, gotowe do zalania, po gruntownej dezynfekcji. Cena 250 zł. DO ODEBRANIA NATYCHMIAST, stoi puste.
W następnej kolejności będzie szkło 200x50x50 ze stelarzem, kubeł CP-500, jakies turbiny, grzałki i naprawdę sporo dużych korzeni.

Za chwilę są wakacje, jeśli ktoś coś życzy to ustalajcie panowie i panie jakiś transport i odbiór. Ryb nie wysyłam, nie mam boksów a do PKP/PKS mam 20 km i masę straconego czasu. Do Wawki ryby mogę podrzucić.
Zdjęcia powrzucam wieczorem, zresztą kilka jest na forum, ale jakby co to proszę pisać, się dorobi Wink

Pozdrawiam
Witam czy te temporalisy są jeszcze u pana? jestem z łodzi, czy była by jakaś opcja transportu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości, nie mam czasu usiąść do kompa, ale DZIŚ  wszystkim odpiszę na PW.
Przepraszam i dziękuję za wyrozumiałość..
Pozdrawiam
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Poszukuje transportera tempolarisow,jestem z Białegostoku w na chwile obecną uziemiony:-(
[Obrazek: logo_podpis.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Szanowni Forumowicze, 


Stanąłem przed widmem pożegnania z akwarystyką, nie z chęci, lecz z powodów znacznie ważniejszych. Stan zdrowia mojej żony spowodował w rodzinie panikę i błyskawiczną korektę wszystkich życiowych planów.
Do wczoraj nie wiedziałem na czym stoimy, czy trzeba będzie nie tylko sprzedać akwaria, ale również dużo cenniejszych rzeczy jak samochody i dom, czy jednak będziemy żyli normalnie.

Los się do mnie usmiechnął. 
Wczoraj wieczorem dostaliśmy informację, że WSZYSTKO JEST OK !!
Nie muszę likwidować zbiorników, dalej mogę jeździć swoim starym Volvo i nadal mam swój pokój. Młoda może jechać na wakacje, a żona nadal może pielęgnować swoje kwiaty.
Dziś jest mi dużo duzo lżej na sercu.
Muszę jednak przeprosić wszystkich tych, którzy odpowiedzieli na moje ogłoszenie i poprosić modów o zmianę statusu posta na NIEAKTUALNY.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję, ze jesteście i przepraszam za zamieszanie.
Życie jest naprawdę piękne !!
Pozdrawiam
Krzysiek
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No to super że Ci się wszystko ułożyło, trzymaj się Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(18-06-2014, 09:19 AM)oldmobil napisał(a): Wczoraj wieczorem dostaliśmy informację, że WSZYSTKO JEST OK !!
I to jest tutaj najważniejsze !
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości