• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Propozycje obsady

#1
Witam, 

Mam mały problem z dobraniem obsady do mojego zbiornika obecnie 200l, docelowo ma być 360l. 
Na chwilę obecną mam w nim 4szt L-066 (maluszki). 
Chciałbym, żeby było w miarę biotopowo, więc w rachubę wchodzą gat. z SA. 
Myślałem z początku o "skalarach" i jakichś rozpraszaczach, bo lubią też dość wysokie temperatury,(L-066 trzymam w 28 stopniach)  ale jakoś nie mogę podjąć decyzji.  Nie chciałbym popadać w jakieś skrajności z wartościami wody,byłoby miło jakby nie trzeba było zbytnio zbijać twardości/ph.
Wszelkie propozycje mile widziane [Obrazek: icon_smile.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak rozumiem filtr Ro posiadasz? Trudno coś dobierać nic o wodzie nie wiedząc ,a wymiary akwarium też przydatne.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(19-05-2014, 11:42 AM)Kierowca Bombowca napisał(a): Jak rozumiem filtr Ro posiadasz? Trudno coś dobierać nic o wodzie nie wiedząc ,a wymiary akwarium też przydatne.

Filtr ro w trakcie zamowienia. Akwa teraz mam 100x40x50 ,a za 2-3 mies. Bedzie 120x50x60 lub 50h.
W tej chwili woda ma okolo 7,5 ale jak przyjdzie filtr chce miec w przedziale 6,5 - 7.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Już po części nieaktualne, przed chwilą wpuściłem 6 zwykłych skalarów i 2 pary Akarki paskowane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(19-05-2014, 18:35 PM)tomaj999 napisał(a): Już po części nieaktualne, przed chwilą wpuściłem 6 zwykłych skalarów i 2 pary Akarki paskowane.
Będziesz miał problem z utrzymaniem akary paskowanej jeśli szybko nie dolejesz miękkiej wody z RO chyba że w kranie masz w miarę fajne parametrySmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(19-05-2014, 20:10 PM)Kris1984L napisał(a):
(19-05-2014, 18:35 PM)tomaj999 napisał(a): Już po części nieaktualne, przed chwilą wpuściłem 6 zwykłych skalarów i 2 pary Akarki paskowane.
Będziesz miał problem z utrzymaniem akary paskowanej jeśli szybko nie dolejesz miękkiej wody z RO chyba że w kranie masz w miarę fajne parametrySmile
Będę miał filtr RO, ale z tego co wyczytałem żyją w zakresie 6-7 Ph więc jakiejś tragedii nie ma,myślę że jak będę miał w tym przedziale wodę to wszystkie gatunki będą zadowolone.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(19-05-2014, 20:58 PM)tomaj999 napisał(a):
(19-05-2014, 20:10 PM)Kris1984L napisał(a):
(19-05-2014, 18:35 PM)tomaj999 napisał(a): Już po części nieaktualne, przed chwilą wpuściłem 6 zwykłych skalarów i 2 pary Akarki paskowane.
Będziesz miał problem z utrzymaniem akary paskowanej jeśli szybko nie dolejesz miękkiej wody z RO chyba że w kranie masz w miarę fajne parametrySmile
Będę miał filtr RO, ale z tego co wyczytałem żyją w zakresie 6-7 Ph więc jakiejś tragedii nie ma,myślę że jak będę miał w tym przedziale wodę to wszystkie gatunki będą zadowolone.
Ok filtr dobry wybór, ale nie chodzi mi o Ph tylko o twardość. Wszystkie parametry wody nie kończą się na PhWink
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie będę zakładał nowego wątku, więc sprawa ma się następująco, skalary urosły błyskawicznie,przynajmniej mi się tak zdawało,(długość mniej więcej 5 złotówki i wysokości 6-7 cm, do 7-9 cm długości i około 15cm wysokości) i od około tygodnia zaczęły się intensywnie przeganiać.
W jednym kącie jest 1 para w drugim kącie 2 para i pośrodku za korzeniami 2 osobniki,ale nie zachowują się jak para. 1 para złożyła ikrę na żabienicy amazońskiej i teraz jej pilnuję,obserwuję czy druga para nie składa też ikry, ale nie wiem czy za bardzo ma na czym,jest tam tylko trochę nurzańca i dość wysoki korzeń.
Moje pytania brzmią następująco: czy skalary będą tworzyć jeszcze stado, czy teraz na amen już będą 2 pary? Czy może jak skończą pilnować ikrę/larwy to znowu będą pływać razem?, od razu mówię że nie chcę odławiać młodych/ikry, bo nie mam zbytnio warunków do odchowu młodych, więc pewnie reszta obsady ją zlikwiduję, hodowlane skalarki, pewnie nie będą w stanie upilnować larw w ogólnym zbiorniku? Usunąć z akwa 2 pozostałe skalarki? bo obrywają teraz i od jednej i od drugiej pary.
Uff, ale elaborat wyszedłRolleyes
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja bym usunął te dwa,,, ponieważ akwa nie powala rozmiarami no i po co maja obrywac Wink
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(12-08-2014, 17:07 PM)reeadon napisał(a): Ja bym usunął te dwa,,, ponieważ akwa nie powala rozmiarami no i po co maja obrywac Wink

Tak chyba zrobię, widziałem tylko klujące się larwy i rano nie było już po nich śladu. Teraz jest większa zgoda w akwarium,pewnie do następnego tarła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości