• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: pawiookie

#1
Cześć, posiadam akwarium o wymiarach 150x40x40 czy w takim będę mógł trzymać ww pielęgnice...?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam dla pary myślę że wystarczy. Ale nie mam co do nich zbytniego doświadczenia. 
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(01-05-2014, 21:11 PM)Krzysiek S napisał(a): Takie akwarium dla pielęgnic pawiookich jest zdecydowanie za małe, dla kilku młodych ryb, na krótki czas, tak, ale docelowo na pewno nie.

Dla porządku podam, że pielęgnice pawiookie to biotop Ameryki Południowej, więc nie ten dział.
W takim razie zgadzam się z Krzyśkiem S. Trochę zastanawiałem się że niewiele jest wysokości no i szerokości też brakujeSad
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
W 150x50x50 mógłbyś trzymać parę.
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Rozumie, mając na uwadze wasze rady, no i to aby nie męczyć ryb, mam pytanie? Jakie duże pielęgnice mógłbym trzymać w takim akwarium..?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Myślę że Akary Błękitne, Pielęgnice Saijca czy Miodowe czuły by sie dobrze w Twoim akwarium. Parka Saijc i Miodowych myślę że w sam razSmileżeby było biotopowo CA( Ameryka centralna).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Cytat:Jakie duże pielęgnice mógłbym trzymać w takim akwarium..?
Niestety masz za mały baniak. Na duże pielęgnice można by się pokusić mając dno 200x50cm i większe.

I to zaczynając od jednej pary.
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja bym zrobił coś w stylu Mei bardzo fajnie jej to wyszło co prawda wyższe i szersze ma akwarium ale Ty dysponujesz zapasem długościSmile
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2648
Przeglądnij ten temat jest na co popatrzyć, a może pójdziesz w tym kierunkuWink ilość ryb myślę że max to co u mei.


Pozdrawiam Krzysiek

Ps. Może niech ci coś Kasia doradziSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jej, jak miło, dzięki Tongue Baniak ma 150x40x40, ja bym próbowała z 3 parkami, tylko nie mieszaj różnych gatunków Cryptoheros. Jest z czego wybierać: C.nanoluteus, C.cutteri, HRP, C.sajica, zebry itp. (tych nie mieszamy w baniaku) i do tego meeki, miodowe, rocio, być może nawet Hypsophrys nicaraguensis. Ale to kwestia tego, żeby brać same młodziutkie ryby i redukować w miarę dobierania się par. Do tego aranż mocno zagracony na dnie jak i korzeniami w toni, mocno zarysowane terytoria. W razie większych bójek itp. można zawsze zredukować obsadę do dwóch par.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Piękne akwarium Big Grin filtracja jaka posiadam 2x kaskada FZN3, na dnie mam piasek i trochę korzeni (spadek po pękniętym akwarium wraz z neonami). Obsadę mogę jeszcze przełożyć do 200l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości