• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gatunek towarzyszący dla P. multicolor victoriae

#1
Information 
Witam

Pytanko do Krzysztofa.
Kontynuując nasz temat ( mailowy ) odnośnie obsady akwarium 160l. i doboru gatunku do Pseudocranilabris multicolor victoriae , czy równie dobrym rozwiązaniem co podanym przez Ciebie Paralabidochromis rock kribensis byłby "Haplochromis" sp. 44.
Mam niewiele możliwości zakupu pielęgnic z Wiktorii, w woj. kujawsko-pomorskim oferta jest niestety mizerna wręcz żadna. A będę prawdopodobnie w czwartek bądź w piątek w Warszawie w Diskusie gdzie są dostępne.


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
cześć Mariusz
Bardzo ostrożnie podchodzę do wszelkich 44 spotykanych w naszym kraju. To ryby któe zazwyczaj pochodzą z różnych krzyżówek. Nie ma dokładnego opisu tego gatunku i lepiej unikać hodowli tych osobników. Typowt "thick skin" opisany przez O. Seehausena w jago Lake Victoria Rock Cichlids odbiega od ryb spotykanych na naszym rynku. co więcej nikt nie potrafi podać ich pochodzenia.
Jeśli wybierasz się do Diskusa mają tam piękne Haplochromis aeneocolor - co prawda z Jeziora Edwarda ale piękna ryba.
Mogę pomóc zdobyć Pundamilia nyererei Makobe Island - do miesiąca powinienem mieć transport z Niemiec od hodowców z IGV.

Na teraz polecam zdecydowanie aeneocolor - piękne barwy i typowe zachowania
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Krzysztof dzięki za informację.
Po przygodzie z Pundamilia nyererei wolałem się zapytać zanim podejmą decyzję - zrezygnuję z "Haplochromis" sp. 44. Gdy dzisiaj dzwoniłem do Diskusa powiedziano mi że mają "Haplochromis" sp. 44. i jakiś gatunek - Yellow Belly (czyżby chodziło o Haplochromis aeneocolor ).
Pundamilia nyererei Makobe Island super rybcie jak wyglądają tak jak na fotkach zamieszczonych na Twojej stronie i będę miał gdzie je jeszcze „wcisnąć” to się piszę.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Hej
Tak, yellow belly to nazwa handlowa H. aeneocolor. Są na prawdę piekne. Tutaj marne ale oddające kolory zdjęcie mojego małego samca

.jpg   aeneocolor.jpg (Rozmiar: 89.7 KB / Pobrań: 207)
Ich 44 wyglądają hmm dość ciekawie ale nie są w stanie potwierdzić w żaden sposób linii pochodzenia co przy tych rybach jest bardzo ważne.
Jeśli chodzi o Pundamilia Makobe - ryby które widziałeś pochodzą z linii otrzymanej z uniwersytetu z Leiden. To oni jako Haplochromis Ecology Survey Team odkryli i opisali gatunek. Mój przyjaciel z Niemiec przywoził je z Holandii właśnie od nich. Będę je miał w kwietniu.

Pozdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam ponownie

Nieźle się prezentuje ten samiec. Dobrze zrozumiem że widziałeś te rybki w Diskusie? Masz może ich zdjęcia ? Po wizycie na Twojej stronie widziałem na zdjęciach H. Aeneocolor jest w dwóch odmianach barwnych. Pamiętasz która forma barwna dostępna jest w Diskusie - będę wiedział czego mam szukać. W jakiej konfiguracji mam je zakupić ?

Ps.
Zresztą jak jutro będę w Diskusie to i tak pewnie moje zachowanie będzie przypominało zachowanie mojego syna zabranego do sklepu z zabawkami Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Hej tutaj masz opis gatunku na stronie 41:



Gatunek występuję jeszcze w dóch formach - niebieskiej i czarnej.
Ryba na moim zdjęciu została zakupiona w Diskusie.

Polecam układ conajmniej 2+3

p.s. też jutro będę w Diskusie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jak zobaczysz gościa z uśmiechniętą „tubą” od ucha do ucha to będę ja Smile
A tak na poważnie szkoda że nie będę mógł potwierdzić u Ciebie czy aby na pewno to te same H. Aeneocolor które ty posiadasz.
Pytanko – czy w razie gdy dołączyłbym do H. Aeneocolor Pundamilia nyererei Makobe Island nie krzyżowały by się :?. Przeczytałem właśnie Twój wcześniejszy post,no i poprzednia przygoda z zakupionymi Pundamilia nyererei. I na koniec wielkość akwarium ( 160l. 100X40x40) dla trzech gatunków czy aby nie za ciasny , a planowany baniak ok 600l. Smile mam nadzieje że stanie najpóźniej pod koniec roku , ale to już będzie osobny temat – liczę na fachowa pomoc Smile.


pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tak to te same Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Witam

Rybcie już kupione, na razie kwarantanna .....i do akwarium. Teraz już wiem kto wybrał najładniejsze egzemplarze Smile . Niestety mam prawdopodobnie w tej chwili układ 1+4, zakupiony drugi samiec wygląda na samicę.

Rozumiem że wizyta w Diskusie była udana Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Gratuluję. Rzeczywiście wybrałem dwa najładniej wybarwione samce Smile Też połączyłem je z Psudocrenilabrus victoriae
Trzymam kciuki za rozwój hodowli
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości