• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak rozwiazac filtrację.

#1
Chciałbym kupic drugi kubelek do mojego akwa 180x50x60. Mam problen bo szafke mam tylko z lewej strony miejsce na drugi filtr jest tylko gdzie umiescic rury. Ciągnąć je przez cale akwarium na prawą strone czy wywiercic nowa dziure z boku pokrywy po lewej stronie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Moim zdaniem jeśli kubeł ma robić za filtr biologiczny to węże śmiało można poprowadzić gotowym otworem bez ingerencji w pokrywę , jeśli ma też wzmocnić cyrkulację to wyciąłbym dodatkowy otwór Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Do cyrkulacji chce kupic tak czy siak pompe, ale problem polega na tym ze otwor jest z prawej strony a filtr z lewej. Moim pytaniem jest czy ma sens dodatkowy wydatek na węże do filtra I czy ten filtr pociagnie wode na taką odległość. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Filtr powinien dać radę - sądząc po rozmiarach zbiornika - słaby nie jest. Węże można kupić tanio w ogrodniczym/bodowlanym. Polecam przezroczyste Variolux z Obiego. Przy kubłach prawie wyłącznie na nich jadę.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mam bańkę 200x50x50, filtry stoją pod akwarium z lewej strony. Wlot jest z lewej stony akwarium a wylot z prawej, na długiej rurze.
JBL CP 500 Daje radę. Turbina też jest, pomaga mielić Wink
 Wcześniej na tym samym akwarium pracowały dwa kubły, stały obok siebie. Jeden miał wlot z lewej a wylot z prawej zaś drugi odwrotnie - wlot z prawej a wylot z lewej. Obydwa filtry bez problemu wciągały wodę i pchały na odległość ok. 2 metrów.
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości