• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rocio ocotal

#1
Question 
Witajcie od jakiegoś czasu posiadam Rocio ocotal zakupiłem niestety tylko dwie sztuki młodzików, trzymałem je jeszcze w starym akwarium,co było trochę nie przemyślane. 
Po pewnym czasie okazało się ze są to dwa samce, wiec jeden został wymieniony, no i w końcu trafiłem samice bo jak wiemy u tych ryb plec nie jest łatwa do rozpoznania.
Samiec wogole nie tolerowal samicy wiec znalazłem i dokupilem mu droga samice, ale on nadal woli być sam,gdzie jedna z samic ewidentnie się mu naprzyksza Winkczy można coś na to poradzić ?


Załączone pliki Miniatury
               
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jeśli u Ciebie tak łatwo można dostać ten gatunek, to dokup jeszcze 2-3 szt. i po kłopocie.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeszcze więcej samic?  A może samca? 
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(09-03-2014, 16:20 PM)bartosz29 napisał(a): Jeszcze więcej samic?  A może samca? 

Skoro masz dorosłego samca, to ogranicz zakup jedynie do samic.
Przed ich wprowadzeniem do zbiornika, przebuduj dno. Optymalna temperatura: 23-24 st. C. Kiedy się dobierze para, możesz lekko podwyższyć.
Wyprzedzając ewentualne kolejne pytanie napiszę, że jeśli samiec zabije lub poturbuje wszystkie nowe samice (wprowadzone do zbiornika w jednym czasie), pozbądź się go i zacznij wszystko od początku (jak należy - minimum 5-6 sztuk).
Powodzenia. Smile
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Narazie ma dwie i raz jest ok a raz dostają baty, a najbardziej teraz tłuka się między sobą samice, ta która jest od początku w akwarium nie dopuszcza tej nowej do samca
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Niestety łączenie ryb z CA do łatwych nie należy. Rozwiązanie z kupnem stadka młodych osobników wydaje się jedynie słusznym rozwiązaniem. Jeśli samca to nie jednego a dwa czyli łącznie 3 samce i ze 4 samice ale i łatwiej i prościej byłaby zamiana tych ryb co masz na młode egzemplarze.
Tylko o ile się nie mylę to wspominałeś coś, że dostępnością młodzieży u Ciebie problem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ta są jeszcze młode osobniki, ale od dwóch dni sytuacja chyba zaczyna się uspokajać, samica zrobiła się czarna i spędza dużo czasu u boku samca a on o dziwo nie odpycha jej aż tak strasznie jak parę dni wczesniej.
Jeszcze poczekam zobaczę co będzie się działo .
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Poczekaj z tą obsadą do tarła.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zauważyłem ze samiec z samica są nierozlaczni wtedy kiedy samica ma ciemne ubarwienie, dosłownie czarne a  kiedy tylko zrobi się jasna odrazu dostaje baty, ogólnie samiec tez lekko sciemnial uwydatniajac pasy na całym ciele.
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
......


Załączone pliki Miniatury
   
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości