• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: piasek na dnie - jak ułożyć żeby nie było płaskie

#1
Witam
Nie wiem czy zakładam wątek w dobrym miejscu, ale mam pytanie?
jakie macie patenty aby pisek na dnie w akwarium nie był "płaski" ? Chodzi mi o sytuację co zrobić aby -pomimo wielokrotnego zmieniania jego układu - zawsze po jakimś czasie zostaje "spłaszczony" i jest równy jak stół. Chciałbym aby dno przypominało "góry i doliny" aby nie było takie płaskie i równe.
Pozdrawiam

(29-01-2014, 17:21 PM)Andrzej701 napisał(a): Witam
Nie wiem czy zakładam wątek w dobrym miejscu, ale mam pytanie?
jakie macie patenty aby pisek na dnie w akwarium nie był "płaski" ? Chodzi mi o sytuację co zrobić aby -pomimo wielokrotnego zmieniania jego układu - zawsze po jakimś czasie zostaje "spłaszczony" i jest równy jak stół. Chciałbym aby dno przypominało "góry i doliny" aby nie było takie płaskie i równe.
Pozdrawiam
 ps. oczywiście chodzi o PIASEK na dnie - omyłka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Trzeba mieć w akwarium pielęgnice Big Grin
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(29-01-2014, 17:48 PM)HameR. napisał(a): Trzeba mieć w akwarium pielęgnice Big Grin

mam - uaru - nie pomagają przy dnie............ pomagają z glonami i nie widzę lepszego środka na glony niż uaru - nie mam ani jednego maleńkiego glonika - super, roślin też nie mam z przyczyn , przy tych rybach, powszechnie znanych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jakie masz akwarium, gradacje podłoża, obsadę?
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(29-01-2014, 18:01 PM)HameR. napisał(a): Jakie masz akwarium, gradacje podłoża, obsadę?

375l standart, piasek drobny, 5 szt.uaru orange, 2 guianacary, kilka kirysków, dwa korzenie dębowe - a właściwie to raczej dośc grube gałęzie-tak mi się wydaje, niewielka ilośc kamieni. Akwarium ma być w niedługim czasie większe- mam nadzieję. Dodatkowo moge powiedzieć że filtr TetraEX 1200 i wewnętrzny -jakiś Aquael - stary model
Sam się zastanawiam czy to nie jest wina ustawienia filtrów jako,że od tetry mam deszczownię a na przeciwnej ścianie Aquaela - Tetra skręcona do minimum przepływu

(29-01-2014, 18:32 PM)Andrzej701 napisał(a):
(29-01-2014, 18:01 PM)HameR. napisał(a): Jakie masz akwarium, gradacje podłoża, obsadę?

375l standart, piasek drobny, 5 szt.uaru orange, 2 guianacary, kilka kirysków, dwa korzenie dębowe - a właściwie to raczej dośc grube gałęzie-tak mi się wydaje, niewielka ilośc kamieni. Akwarium ma być w niedługim czasie większe- mam nadzieję. Dodatkowo moge powiedzieć że filtr TetraEX 1200 i wewnętrzny -jakiś Aquael - stary model
Sam się zastanawiam czy to nie jest wina ustawienia filtrów jako,że od tetry mam deszczownię a na przeciwnej ścianie Aquaela - Tetra skręcona do minimum przepływu
guianacary geayi od Qbsztyka - którego pozdrawiam - to chyba dwie samiczki - tyle mi zostało z zakupu...przez moją głupote
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Może taki patent- pompa podpiaskowa znaczy wylot z pompy długą rurką z dziurkami na dnie. Wydmy same się zrobią za kamieniami.
U mnie przy tzw hamburgu to zdaje egzamin - czasowo właczane w ciągu dnia 2 razy.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(29-01-2014, 20:58 PM)novi napisał(a): Może taki patent- pompa podpiaskowa znaczy wylot z pompy długą rurką z dziurkami na dnie. Wydmy same się zrobią za kamieniami.
U mnie przy tzw hamburgu to zdaje egzamin - czasowo właczane w ciągu dnia 2 razy.
o ciekawy pomysł , nie słyszałęm o czymś takim
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Poczekaj na większe akwarium, dołóż ziemiojady i Twój problem zniknie. Ja za to przy ziemkach mam problem odwrotny.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A czy przypadkiem to kiryski nie sprawiają ,że powierzchnia jest płaska?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
U mnie kiryski kopią dołki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości