• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Orinoco

#1
Witam,
Mam zamiar zrobić akwarium w 100% biotopowe Wink
Na początku chciałbym się dowiedzieć czy, któreś z tych ryb na co dzień pływają razem w odcinku rzeki lub jakimś rozlewisku. Zbieram informacje od dwóch tygodni ale dalej nie mam pewności w 100%. Oto gatunki, które mnie interesują:
-Mesonauta
-Pterophyllum altum
-Cleithracara maronii
-Mikrogeophagus ramirezi
-Apistogramma hongsloi
-Dicrossus filamentosus
-Peckoltia vittata
-Poecilocharax weitzmani
-Hyphessobrycon sweglesi
-Pristella maxillaris

Proszę o odrzucenie ryb, które się wcale nie widują, później dalsze pytania,
z góry dziękuje Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przedstaw zbiornik w którym chcesz je trzymać w tedy odpadną także pewnie niektóre.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Narazie zbieram informacje, spokojnie też się chcę czegoś nauczyć. Już chyba wiem, która odpadnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(26-01-2014, 19:57 PM)Tymek napisał(a): Narazie zbieram informacje, spokojnie też się chcę czegoś nauczyć. Już chyba wiem, która odpadnie.
Dla tych
Pterophyllum altum
Trzeba odpowiednio duży zbiornik dla innych wystarczy mniejszy dlatego pytam czym dysponujesz to nie ze złośliwościSmile
Pozdrawiam Krzysiek.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No właśnie te miałem na myśli rezygnuję z nich ponieważ mam troszkę mniejsze akwa Smile Nie wiem ale chyba Pterophyllum scalare to już inne tereny zamieszkuje, prawda??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Z tego co znalazłem, tak ogólnie, to Peckoltia w basenie Orinoko nie występuje, Cleithracara maronii pochodzi z dolnego biegu/delty rzeki.
Kąsaczowate które wymieniłeś podawane są z całego biegu Orinoko.
Dicrossus i hongsloi powinny występować w podobnych rejonach (górny/środkowy bieg), co do ramirezi nie mam pewności, ale tereny zbliżone geograficznie.
A Mesonauty znalazłem 2 gatunki żyjące w tych rejonach: egregius i insignis.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Bardzo dziękuje Niph.
Teraz mam kolejne pytanie, chciałbym odwzorować jakieś spokojne wody o bardzo wolnym nurcie czy takie odcinki znajdą się w rzece Orinoco? Lub stojące wody. Coś takiego jak jest tutaj http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=126&page=18
The fish guys expedition 2 - part 17.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Po obejrzeniu tego filmiku  i innych z drugiej części "The fish guys expedition" wiem już co mogę ze sobą połączyć. Teraz pytanko odnośnie obsady chciałbym wpuścić do bańki 100x60x70h:
-6 Mesonauta (redukcja do 2 par)
-parka Mikrogeophagus ramirezi
-1+2 Apistogramma hongsloi
-10 Hemigrammus rhodostomus
-10 Paracheirodon axelrodi
Mogło by być czy za dużo tego jak na taki baniak ?? Ewentualnie z czego zrezygnować, czego dodać ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Obawiam się, że ostatecznie więcej jak para Mesonauta nie pogodzi się w takim akwarium. Co do kąsaczy wybierz ławicę jednego gatunku, będzie to wyglądało bardziej naturalnie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Z Mesonautami wyjdzie w praniu jak się nie pogodzą to zostanie parka, co do kąsaczy to zostanie 1 gatunek. A reszta obsady jest ok??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości