• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Narybek sajici jak odchować?

#1
Witam
Mam od 2 dni narybek sajici. Znajdują się w akwarium 120 l z innymi sajicami . Inne sajici już próbują jr zjeźć, i nie wiem, co robić? Co myślicie, abym odłowił narybek do innego małego akwarium np. 20 l krewetkarium i tam karmił suchym pokarmem?
Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Temat dość często wałkowany. Zanim zaczniesz je odławiać musisz odpowiedzieć sobie, co zrobisz z rybami jak już je odchowasz? Masz na nie kupców? możesz oddać do sklepu? Pielęgnice są bardzo płodne i nie mają zbyt dużego wzięcia na rynku, zwłaszcza popularne gatunki także spokojnie możesz je zostawić i obserwować zachowania. A jeśli będziesz chciał odławiać dla potencjalnych nabywców to tylko podrośnięty narybek. takie ledwo wyklute larwy czy nawet już wolno pływające bez rodziców nie dadzą rady. Poza tym od rodziców uczą się zachowań, a i Ty masz frajdę z obserwacji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(19-01-2014, 17:04 PM)zyyys napisał(a): Pielęgnice są bardzo płodne i nie mają zbyt dużego wzięcia na rynku, zwłaszcza popularne gatunki także spokojnie możesz je zostawić i obserwować zachowania. A jeśli będziesz chciał odławiać dla potencjalnych nabywców to tylko podrośnięty narybek. takie ledwo wyklute larwy czy nawet już wolno pływające bez rodziców nie dadzą rady.

Kiedyś j zostawiłem narybek w akwarium ze wszystkimi sajikami i zostały zjedzone. Boisie Może bezpieczniej odłowić do krewetkarium i jak podrosną oddać kolegom?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A napisz coś więcej o baniaku? jaką masz dokładnie obsadę i jaką powierzchnię dna. Daj foto baniaka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja wczoraj właśnie sprzedałem akwarium i musiałem przenieść Sajici do mniejszego akwarium. Udało mi się kilka młodych przenieść i jak na razie żyją. Nie wiem czy męczyć je w 50 litrach czy jak odpale 300l to je przenieść razem z małymi. Mogą ponownej przeprowadzki nie przeżyć. Wcześniej miałem w ogólnym i też narybek został zjedzony ale to było ich pierwsze tarło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(19-01-2014, 17:31 PM)zyyys napisał(a): A napisz coś więcej o baniaku? jaką masz dokładnie obsadę i jaką powierzchnię dna. Daj foto baniaka.
Baniak 120 l, żwirek. Obsada 10 sajic od 3 do 7 cm długości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
120l i 10 sajica dobre dobre Smile dalszy komentarz pozostawiam kolega,dodam tylko ze miałem sajica ale z pewnych powodów musiałem je oddać, ale ich młode do dziś pływają po akwarium (7szt)z zebrami i rocio i jakoś nic ich nie zjada małe mają po około 1-2cm
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(19-01-2014, 17:04 PM)zyyys napisał(a): takie ledwo wyklute larwy czy nawet już wolno pływające bez rodziców nie dadzą rady.

Otóż się mylisz. Co prawda były to ellioti ale to chyba nie ma aż takiego znaczenia.
A było to tak.
Na jesień ubiegłego roku postanowiłem sprzedać wszystko co było w mojej 240. Para elliotow, która co chwilę składała ikrę i prowadzala małe, 4 skalary, kilka zbrojnikow niebieskich i ampularie oraz wszystkie rośliny. Mimo, że ellioti złożyły właśnie ikrę i tak wszystko sprzedalem. Został tylko duży korzeń i kokosy .
Chodził tylko filtr ponieważ chciałem mieć biologię do nowej obsady. Jakiez było moje zdziwienie jak po 2 tygodniach zapaliłem światło i okazało się, że w akwarium pływają 4 przecinki elliotow i 3 małe zbrojniki. Po 2 miesiącach wszystkie 4 ellioti trafiły do innego zbiornika. Ze zbrojnikow przeżył 1.Dodam, że karmione były co 2-3 dni rozdrobnionym pokarmem dla dorosłych. Dzisiaj mają po około 8 cm (3 sztuki) a jedna ok. 6 cm. 3 samice i jeden samiec. Więc bez rodziców z samej ikry też da się odchowac.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Grunt, żeby miały co jeść. Smile
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(21-01-2014, 03:37 AM)esox napisał(a): Jakiez było moje zdziwienie jak po 2 tygodniach zapaliłem światło i okazało się, że w akwarium pływają 4 przecinki elliotow
A ile by pływało jakby ikrą i całym miotem opiekowali się rodzicie?Smile

IMO jeśli ktoś nie prowadzi hodowli zarobkowej to nie ma sensu odławiać młodych.
Cała frajda z oglądania opieki nad młodymi. Po to przecież trzymamy w zbiornikach pielęgnice.

Sajmon, a jak już chcesz odchować dla kogoś młode to zredukuj obsadę do jednej pary bo w 120 10 szt to za dużo i wtedy nie będziesz musiał odławiać bo się wszystkie uchowają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości