(09-09-2011, 12:58 PM)lukhil napisał(a): Darku jakie posiadasz w tej chwily ryby z rodzaju vieja/herichthys ?
Wykaz gatunków ryb jest nadal zgodny z tym, który przedstawiłem przy okazji przedstawiania się jako nowy forumowicz. Owszem, doszło kilka gatunków z Tanganiki (one są wymienione w którymś z późniejszych postów w powyższym dziale)

.
(09-09-2011, 21:48 PM)qbsztyk1 napisał(a): (09-09-2011, 17:58 PM)Pley napisał(a): Dator, ryba z zdjęcia nr 125 to Hemichromis fasciatus ?
Ile masz na składzie? Regularnie się trą? W jakiej masz cenie? (Chyba ich nie zauważyłem w Twojej ofercie)
Z tego co pamiętam, to Hemichromis lifalili, nie sądzę żeby się tarły przy elongatusach, raczej to takie dither fishki 
Zresztą niech się Darek wypowie, może się mylę 
Dobra podpowiedź, Kuba. Wpuściłem ich 15 sztuk, kiedy jeszcze mogły zaaklimatyzować się w zbiorniku z elongatusami (wtedy jedne i drugie były młodziutkie i niewyrośnięte). Z dwóch powodów trafiły do tego zbiornika. Raz, że od początku mojej akwarystyki mi towarzyszą (co zresztą widać na moich fotkach z różnego okresu). Dwa, tak jak wspomniał Kuba - wydawały się optymalnymi dither fishes przy większych i zdecydowanie bardziej drapieżnych elongatusach. Wczoraj rano obudziłło mnie głośne pluskanie dobiegające z akwarium. Okazało się, że jedna para elongatusów wyprowadziła z gniazda młode (pierwszy spacer), a druga para - w drugiej połowie dwuipółmetrowego zbiornika - złożyła ikrę. Reszta towarzystwa była biedna i górą chciała opuścić zbiornik

. Ponieważ i tak planowałem redukcję elongatusów (mam trzy wycierające się pary, a mogą dobrać się następne), skorzystałem z sytuacji i przeniosłem te dwie pary do innych akwariów (wykorzystałem chwilę, w której miałem pewność, że wyłowię na pewno dobrane pary, inaczej są nie do odróżnienia). Kiedy przeniosłem tarlaki oraz młode i ikrę, reszta ryb wypłynęła z ukrycia. Pozostało 7 elongatusów (10-16 cm) i tylko 6 lifalili (8-12 cm)

, w tym wycierająca się para. Pomimo poważnych strat wśród lifalili, skład zbiornika zdał egzamin. Żadnemu z elongatusów nawet łuska nie spadła (pomimo, że co tydzień tarło), a ten gatunek chciałem doprowadzić w komplecie do wieku dorosłego (są dzikusami, tzw. WF). Natomiast ładne lifalili pojawiają się na rynku. Wrzucę do galerii wczorajsze fotki tarlaków, młodych i ikry.
Ps.
Zaktualizuję ofertę gatunków ryb na sprzedaż (właściwie już niczego nie mam z tej umieszczonej w dziale "Giełda"

). Z hemichromisów znajdą się na niej ww. dorosłe elongatusy, być może dobrane w pary i dające młode (proszę pamiętać, że to dwie różne sprawy). W perspektywie kilku tygodni powinno być mnóstwo małych elongatusów (odchowuję mioty od trzech par) oraz trochę bimaculatusów (po najpiękniejszej samicy świata

).