• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do akar pomarańczowopłetwych 300l

#1
Witam

Baniaczek 120x50x50, filtracja Aqua Nova NCF 1500 + Aquael unifilter uv 500.
Po przejściu ze 112 l z myślą o Akarach kupiłem te 300 l niestety używane wraz z obsadą dlatego czas z tym coś zrobić.

obecna obsada:

Akara pomarańczowopłetwa 2 samce 1 samiczka
duch amazoński 2x
gibiceps 1x
zbrojnik niebieski 3x
brzanka sumatrzańska 9x
brzanka różowa 2x
brzanka zielona 1x
molinezja 1x
giętoząb cętkowany 2x
bocja siatkowana 2x

Docelowo chce zrobić biotop ameryki południowej chce pozostawić parę akar, duchy, gibicepsa i zbrojniki reszta do oddania. Tu właśnie nasuwa się pytanie co dodać jeszcze lubie ławice wiec zastanawiam się nad bystrzykiem pereza tak z 8x lub nad 2 innymi parami pielęgnic które we względnym spokoju by egzystowały. Dodać tu muszę iż próbowałem połączyć już akary z pielęgnicą niebieskołuską i skończyło się to klęską. Akary siedziały w krzakach zestresowane i poobgryzane. Więc mogę stwierdzić iż mam łagodne osobniki. Następna bolączka to rośliny fajnie by było by pozostało nadal tak zielono.

Nie ukrywam że liczę na fachową pomoc opartą na doświadczeniach z góry dziękuję.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
IMO do wydania są także duchy i gibbi. To nie jest akwa dla nich. Gibbi może urosnąć nawet do 30cm. Już teraz widzę, że ma pod 15cm spokojnie.
Zielono mogło by i być, ale nie wiem, jak długo się rośliny utrzymają. Jakie parametry wody jesteś w stanie zapewnić rybom?

Aha, musisz też zmienić podłoże, albo przynajmniej jego część, na piasek. Nie będę już powtarzał po co, bo było milion razy o tym Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wydaj gibbi, miałem dwa do wczoraj w swoim 120x50x50 też myślałem, że da radę... do czasu jak zaczął dominować w baniaku i "srać" na potęgę. Z tego co wiem może urosnąć nawet do 50cm, a ten już jest większy niż moje. Co do A. Rivulatus, Twój baniak to minimum dla jednej pary ( i niczego już więcej ) też je miałem mieć w 300 ;p
Bańka mi się bardzo podoba, rośliny idealnie posadzone, fajny klimacik.
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Te zwartki spokojnie utrzymają się przy akarach, to mocne i szybkorosnące rośliny, anubiasy też są mocne ale jeśli chcesz zmienić aranż na biotop południowoamerykański jak sam piszesz to powinieneś wymienić też rośliny, np. na żabienice. Ja akurat bym to olał, ale akwarium jest Twoje. Wymieniłbym za to podłoże, o czym było już wspomniane.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
gibiceps ma teraz 27 cm i niestety jest caly czas podgryzany przez brzanki uwzięły się na jego płetwe grzbietową, duchy mają 15 i 8 cm. Co do parametrów wody to ph utrzymuje sie na 6.5 przez dodawany co2. Szczecin ma super nowoczesną oczyszczalnie wody pitnej wiec lece na kranówie i jest wszystko ok nie mam z woda problemów. Roślin nie mam zamiaru ruszać ale obsadę, nie chciał bym by w toni pływały tylko akary
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Rośliny masz fajne, wszystko ładnie współgra . To może Andinoacara pulcher ?? Też równie piękna, a z Nią mógłbyś spokojnie coś trzymać w toni Wink
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Pulcherom chyba by tu się podobało Smile ale jak było napisane wcześniej - większość obsady do wydania, zmiana części przynajmniej podłoża na piasek.
W toni ładnie by wyglądały Paracheirodon axelrodi, innesi albo Hyphessobrycon amandae, w ilości tak ze 20+ sztuk Smile Do tego z 10+ Otocinculus affinis. Wszystkie te rybki by się ładnie ze sobą dogadały i uzupełniały.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Marti w tym akwa są a. pomarańczowopłetwe, więc neony i otosy chyba proponujesz jako pokarm?
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A, no tak :/ Zapomniałem o pomarańczówkach :/ Już się cieszyłem na kolejne akwa z pulcherami Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dla mnie to akwa jest za małe nawet dla tych pomarańczówek Smile samiec jak urośnie ponad 20 cm zrobi "demolkę" Smile a na pewno nie ma tu miejsca jeszcze na inne pielęgnicę.
Jest wiele pięknych ryb z SA, które możesz w tym akwa z powodzeniem hodować..... ale na pewno nie są to :

Akara pomarańczowopłetwa 2 samce 1 samiczka 20 cm
duch amazoński 2x 50 cm
brzanka sumatrzańska 9x nie ten biotop
brzanka różowa 2x nie ten biotop
brzanka zielona 1x nie ten biotop
molinezja 1x nie ten biotop
giętoząb cętkowany 2x nie ten biotop
bocja siatkowana nie ten biotop
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości