• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaka to pielegnica?

#1
   
   
Witam,
Czy ktoś może mi powiedzieć jaka to pielęgnica?
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
To chyba Geophagus steindachneri
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Eee, to Geophagus brasiliensis, w kiepskim stanie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Rzeczywiście to może być ta, piotrK < ryba jest w jak najbardziej dobrym stanie

nie to nie ta, poczytalem troszke, napisane jest ze do 15 cm, ta ma juz wiecej i nie zapowiada sie ze to max
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Piotrek sugerowałem się kształtem głowy, ale pewnie masz rację
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
to Geophagus Brasiliensis ( przynajmniej z tego co widze na yt) guz na głowie jej raz rośnie raz sie zmniejsza zalezy od walki o terytorium i moze od tego ze brakuje samicy(wydaje mi sie ze to samiec)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Na pewno ziemiojad Brazylijski ale bardzo marnie wygląda chyba dorosły samiec ale hodowany w kiepskich warunkach bo marnie wyglądaSad

A tu masz prawidłowo wyrośnięte te rybySmile
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=3045
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Proszę dokładniej panowie, po czym oprócz marnej jakości zdjęcia(telefonem) ten ziemnojad wyglada marnie, bo akwarium nie jest 60 x 60 x 60 a ja nie hoduje go z gupikami. Akwa ma 250 l oprocz niego jest para wielobarwnych i okolo 10 bocji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
W akwa 250l para P.Wielobarwnych i 10 bocji ??? Prosze przeczytaj sam co napisales potem luknij na wymagania tych ryb i pochodzenie ...... a sam bedziesz mial odp dlaczego twierdzimy, ze marnie .....(budowa ciala, glowa, pysk, ubarwienie) A tak serio podaj wymiary akwa oraz filtracje i moze jak znasz parametry wody. Niechce byc wiesz zlosliwy Wink ale obsada do totalnej przerobki Big Grin
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(02-01-2014, 21:51 PM)2kszy napisał(a): Proszę dokładniej panowie, po czym oprócz marnej jakości zdjęcia(telefonem) ten ziemnojad wyglada marnie, bo akwarium nie jest 60 x 60 x 60 a ja nie hoduje go z gupikami. Akwa ma 250 l oprocz niego jest para wielobarwnych i okolo 10 bocji.
No powiem to tak to nie musi być twoja wina ryby czasem po prostu bywają kiepskie genetycznie moje pierwsze ziemiojady brazylijskie miały dużo gorszą budowę niż te ze zdjęć. A jedynie co mogę powiedzieć to połączenie wielobarwnych z ziemiojadem to kiepski pomysł może mocno obrywać, a bocje ładne ale całkiem inne warunki no i nie ten biotopSmile Ale wszystkiego człowiek się nauczy z czasem to forum zmienia podejście do akwarystyki więc witamSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości