• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Posklejane płetwy

#1
Proszę o pomoc bo nie wiem co się dzieje a mianowicie moje samiczki apistogramma hongsloi mają poskładane płetwy Sad Wcześniej miałem już ten sam objaw u Apisto Fire Red co doprowadziło później do śmierci ryb.
Parametry wody mam ph 6.4-6.8, kH 6, gH 10, NO2 0 i NO3 25.
Robię podmiany wodą RO i kranówką oraz dosypuje discus buffer do poprawienia parametrów wody.
Jeśli ktoś by wiedział co się dzieje to prosze o pomoc Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Masz wysokie NO3, to może być jeden z powodów.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A czym zbić bo podmiany wody nie pomagają?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Podaj wymiary akwa, spec. filtracji i obsade,,, jak czesto robisz podmiany? I ile % poj. banki.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Akwarium to 240 l a filtracja to eheim 2213 z bioceramax 1600, rurki ceramiczne oraz zeolit. W środku mechanik z pompą o dużej wydajności. Co do kubełka to 2 dni temu robiłem czyszczenie bo cały był zapchany i wymieniałem trochę wkładów. Co do obsady mam ok 15 neonów czerwonych, 10 rodostomusów, 2+3 apisto agassizii fire red, 1+2 apisto viejita, 1+2 apisto hongsloi (w tym że już jedna samica chyba to jutra nie przetrwa), 2+2 ramiraza, parkę boliwijek, kilka sztuk carydorasów oraz parkę L 333, L 340 oraz L 103 w ilości 3 szt. Więcej grzechów już nie pamiętam Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
1. IMHO za duza ilosc ryb 2. Czyszczenie kubla i wymiana mediow (wymieniles calosc ?) Co ile robisz podmiany ?
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zostawiłem rurki i gąbkę a reszta jest nowa. Staram się robić podmiany raz w tygodniu ok 90 l. Tak myślę że chodzi o NO3 ale dzisiaj już nie dam rady podmienić wody więc będę zmuszony w poniedziałek to dopiero zrobić Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Przy takiej ilości ryb to się nie dziwię, że NO3 masz na wysokim poziomie. Pielęgnice do redukcji, max 2-3 gatunki i to przy pozbyciu się zbrojników.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jak narazie jest wszystko ok. Pozbijałem parametry wody i dorzuciłem liście dębu. Filtr też już się dotarł Wink A ilość ryb narazie bez zmian ale niedługo coś z tym zrobię Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Myślę myśle o 450-tce ale narazie funduszy brak Wink Mam jeszcze 120 l Malawi, które zamierzam zamiecić na moje ulubione apisto Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości