• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium 112 litrów i obsada

#1
Witam

Chciałbym hodować pielęgnice środkowoamerykańskie. Mój zbiornik to 112 litrów. Chce zrobić tak żeby kupić z pięć sztuk jakiegoś gatunku i jak się dobierze parka to ją zostawić a reszte oddać powiedzmy do sklepu. Co możecie mi zaproponować?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ten zbiornik jest trochę za mały dla tego typu pielęgnic. Pomyśl raczej o muszlowcach z j. Tanganika lub pielęgniczkach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mały jest. Ale nawet dobranej parki jako jedynej nie moge hodować? Muszlowców nie lubie a pielęgniczek nie cierpie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To proponuję jakąś parkę barwniaków. Piękne ryby i na twój zbiornik idealne sam mam taki i dla nich to całkiem niezła powierzchnia do pływania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No barwniaki to już coś.

---

A jeszcze cuś. Czy to prawda że pielęgnice środkowoamerykańskie są płochliwe? Czy w moim akwarium nie będą szaleć?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja mam parę w 112 litrach ze stadkiem Fundulopanchax gardneri nic sobie nie robią tak jakby się nie widziały no a na dnie mam jeszcze 4 Microsynodontis batesii. Jak narazie fajnie się to sprawdzaSmile

Pielęgnice z reguły są śmiałe, ale w tedy gdy zbiornik ma odpowiednią wielkość inaczej będą to ryby bez wyrazu siedzące w koncie zbiornikaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Proporczykowce są sliczne ale ja ich nie moge hodować bo nie mam pokrywy tylko belke z oświetleniem. Po prostu mi powyskakują.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Szyba lub pleksi to jest całkiem fajne rozwiązanie a ułatwia życieSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Niby tak ale i tak zostanie mała szczelina bo taka jest belka. Miałem kiedyś proporczykowce w starym akwarium bez belki, była wtedy niewielka przestrzeń(była szyba). A i tak cholery powyskakiwały.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W akwarium z proporczykowcami zachowalem odstęp ok 12cm od lustra wody do górnej części zbiornika. Od września żaden z proporczykowców mi nie wyskoczył.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości