• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ciekawa ryba denna do 720l

#1
Witam,
przymierzam się do postawienia baniaka 200x60x60 i raczej nie będzie to biotopowy zbiornik. Parametry w nim będą oscylowały:
pH - 6,8 - 7,0
KH - 4-5
GH - 6-7
temp. 26

szukam ciekawej ryby dennej, czy ktoś mógłby mi polecić jakąś ? Nie chodzi mi o kiryski. Z góry dziękuję za sugestie.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jeśli nie biotop to ja zasugerować mogę Heteropneustes fossilis (Długowąs azjatycki), Synodontis eupterus (Giętkoząb wielkopłetwy) - ciekawa ryba o pięknych, dużych oczach, może jakiś Platydoras, chociaż ten może się zbytnio ukrywać za dnia. Z H. fossilis uważać należy by nie przekarmić, spuchnięte wyglądają nieciekawie, ponadto należy uważać na kolce jadowe przy płetwach piersiowych, alergicy mogą mieć problem w razie ukłucia.
Jest jeszcze zbrojnik, którego zawsze chciałem mieć, mianowicie Panaque nigrolineatus, ze względu na swoje piękne ubarwienie i kolor oczu. Jednak przed przygarnięciem go skutecznie powstrzymuje mnie opinia głosząca, że to jeden z największych brudasów wśród ryb akwariowych (w sensie odchodów i przerobu drewna na wióry).
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Massacra, jak kombinować to kompleksowo. Co z tego że zaproponujemy Ci jakąś rybę, jak ostatecznie okaże się, że do pozostałych ryb zachowaniem pasuje jak pięść do oka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ryba z temperamentem - haetostoma milesi
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(23-12-2013, 17:21 PM)Sverting napisał(a): Massacra, jak kombinować to kompleksowo. Co z tego że zaproponujemy Ci jakąś rybę, jak ostatecznie okaże się, że do pozostałych ryb zachowaniem pasuje jak pięść do oka.

Doprecyzuję zatem, obsada jaka będzie w tym baniaku to między innymi Laetacara dorsigera czy Cleithracara maronii oczywiście wszystko co będzie tam pływać nie będzie siebie nawzajem zbytnio stresować.

Może teraz będzie łatwiej coś zaproponować ?
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Gibbiceps w takim litrażu chyba ma sens..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Sverting, gibbiceps rozjedzie akarki jak niemiecki czołg Tiger piechotę.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jeśli mu się będzie chciało... ;p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(24-12-2013, 00:49 AM)Sverting napisał(a): Jeśli mu się będzie chciało... ;p
Wystarczy, że popłynie przed siebie. Z tego co obserwowałem to para Cichlasoma amazonarum(samiec ponad 20 cm) miał problemy z utrzymaniem w ryzach podobnej wielkości gibbiego.
Ten zbrojnik to ryba z kategorii monster fish i z podobnego typu rybami się go powinno trzymać.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W takim razie ja optuję za kilkoma farlowellami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości