• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Prodibio

#1
Taki luźny temat. Ktoś z Was używał ampułek Prodibio w wodzie słodkiej? Chodzi mi zarówno o leki, jak i biostartery.
Ja mam swoje zdanie, bo znam ten francuski produkt, ciekaw jestem jednak Waszego zdania.


http://www.prodibio.com/our-products
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Trwają spory czy i w słonej działają ;-) chodzi mi o np biodigest czyli same bakterie. Bo lekarstwa działają, mi ospę wyleczyły bez szkody dla mieszkańców skały mowa o solniczce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tak, leki mają super.
Co do innych produktów:

StartUp miałem raz i zadziałało to fajnie przy wild betta, a szybko baniak nowy stawiać musiałem. Parametry badane 2-3 razy dziennie i super było.

BioDigest - zawsze miałem w komplecie z BioTrance i BioVert, czyli 3 w 1, BioKit Fresh. Działa, tylko trzeba dawać regularnie.

Świetny jest probiotyk Safe Travel i Stop Ammo - wysłałem na tym setki ryb, tylko Kordon się z tym równa.

Mało znane te produkty w słodkiej wodzie w PL.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Fajnie, że to piszesz, bo ja używałem w solniczce i zastanawiałem się czy mogę też użyć w słodkim baniaku. Tym bardziej, że przeprowadzkę muszę zrobić na raz. Baniak 240 l w tym ok 40 litrów z obecnie działającego baniaka, drewno, trochę kamieni i przełożę filtr. Zastanawiam się czy to mi zaskoczy. Myślałem właśnie by wspomóc się produktami Prodibio.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Spokojnie, do wody słodkiej masz Start Up, BioDigest i BioTrace (oba razem występują jako BioClean) BioVert i Safe Travel. BioKit Fresh to 3w1, jak pisałem, czyli Digest, Vert i Trace.
Na przeprowadzke polecam Start Up i jeśli brak zielska w akwa, to 2w1, czyli BioClean Fresh.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Widzę, że u nas działa wszystko odwrotnie. Nie wiem jak ci Francuzi handlują tymi lekami, bo znając prawo UE to jest ono chore i tymi lekami tego nie wyleczysz na bank. Ale ważne, że jest to dostępne i akwaryści mogą to sobie kupić. Natomiast w PL są same zakazy i ogólnie w d... mają akwarystów.
Ale dla odwrotu w całej Unii ścigają za handel ślimakami "ampulariami", a u nas proszę:

http://allegro.pl/listing/listing.php?st...arch_scope=
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
We Francji masz normalnie leki, bo to nie przepisy UE to regulują a wewnętrzne, u nas było lobby weterynarzy i namieszało. Leki Prodibio działają wyśmienicie i nikt nie zmieniał ich składu. Gdy u nas była afera z lekami, bez problemu kupowało się je w Niemczech czy Czechach/Słowacji.

"Ampularie" nie są póki co zakazane w PL, utknęła sprawa na etapie Komisji sejmowych. I nie w całej Europie Artur, bo Finlandia wyśmiała ową rezolucję KE, bo ślimak nie ma szans żyć u nich. U nas też Smile To czy "ampularie" będą, to sprawa wewnętrzna każdego kraju członkowskiego, bo ma się ustosunkować do rezolucji KE.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A wracając do tematu Wink ,stosowałem Biodigest podczas startowania baniaka. Z moich obserwacji wynika, że działa zdecydowanie skuteczniej w drugiej fazie cyklu azotowego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(13-12-2013, 15:29 PM)Killifish napisał(a): "Ampularie" nie są póki co zakazane w PL, utknęła sprawa na etapie Komisji sejmowych. I nie w całej Europie Artur, bo Finlandia wyśmiała ową rezolucję KE, bo ślimak nie ma szans żyć u nich. U nas też Smile To czy "ampularie" będą, to sprawa wewnętrzna każdego kraju członkowskiego, bo ma się ustosunkować do rezolucji KE.


Ta sprawa nie dawała mi spokoju więc postanowiłem pogrzebać nieco w temacie.
Poniżej odpowiedź np. z Granicznego Inspektoratu Weterynarii w Warszawie:

"Nadal utrzymany jest zakaz sprowadzania ślimaków POMACEA"

Ponadto do tego co się dowiedziałem to w PL nie można nimi też handlować, ale że Polska to nieco dziki kraj więc nikt się specjalnie tym problemem nie zajmuje. Wszelkie służby wychodzą z założenia, ze trudno u nas im przeżyć zimę więc tematu za specjalnie nie ma. Ale jak się pogoda zimowa utrzyma taka jak dotychczas to nie wiadomo co będzie z tym dalej...?!
Wiec podsumowując: zakaz jest, ale nikt sobie z tego nie za wiele robi.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Oj Arturo, Arturo, czym innym sprowadzanie a czym innym zakaz wewnętrzny, nadal wszystko wisi w komisjach sejmowych a źródło mam z pierwszej ręki - ekspert komisji. Nie może być zakazu, skoro Parlament RP nie wydał ustawy w tym temacie. Tyle OT
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości