• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obsada

#1
witam serdecznie wszystkich od jakiegoś czasu posiadam pielęgnice a dokładnie parę pomaranczowopłetwych samiec około 15 cm samica 10cm i akar błękitnych samiec i samica około 10 cm siedzą razem w baniaku 240 litrów czyli 120x40x50 już mam przygotowany nowy baniak 450l 150x50x60 i chciałem je rozdzielić pomaranczowopłetwe w dużym a błękitne w mniejszym dodam ze jedne i drugie na przemian składają ikre i jakos siebie znosza ale chce je rozdzielić pomózcie znaleźć do jednego baniaka i drugiego jakas obsade żeby do jednego i drugiego baniaka dodac po parze co proponujecie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
a co to zero pomocy nikt niechce pomóc , jeśli chdzi o parametry wody to mam odpowiednie dla akar błękitnych i pomaranczowopłetwych
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(10-12-2013, 15:18 PM)rafal121184 napisał(a): a co to zero pomocy nikt niechce pomóc , jeśli chdzi o parametry wody to mam odpowiednie dla akar błękitnych i pomaranczowopłetwych

Witam. Łączenie tych dwóch gatunków to błąd potrafią się krzyżować. Ale mówisz że je oddzielisz więc ok. Do akar błękitnych dał bym parę ziemiojadów czerwonogłowych i stadko bystrzyka kolumbijskiego jest jeszcze fajny zbrojnik ale nazwa mi wyleciałaWink
Już wiem LORICARIASmile A drugi gatunek to nie moja bajkaSmile Powodzenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kris te ziemiojady żyją w haremach, a nie w parach. Do a.błękitnych możesz dodać np inne małe akary. W przypadku A. rivulatus'a jeśli ma być biotopowo to może być problem, bo musiałaby to być to na tyle spora ryba, żeby nie była atakowana, może ziemiojad brazylijski (ale pewności nie mam bo tych ziemiojadów nie miałem). Czy koniecznie muszą to być pielęgnice? Bo do jednego i drugiego akwa nadawałyby się np. kiryśniki czarnoplame.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Do a. błękitnych dodał bym Crenicichla regani - one żyją wspólnie w naturze. Tylko trzeba im ładne rewiry porobić i powinien być spokój Smile Sam myślałem o takiej obsadzie u siebie, ale nie mam baniaczka na to Sad
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
a co myślicie żeby do a.błękitnych dodac Laetacara dorsigera lub Cryptoheros Honduran Red Point a do A. rivulatus'a np. Mekka lub PIELĘGNICA ELIOTTI lub pielęgnica niebieskołuska
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie, bo to nie ten biotop.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
a do błękitnych dodac akare zółtą bo maja podobne wymagania
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
wymagania książkowe to T, pH i twardości ... a to nie wszystko, powiem, że to b.niewiwle
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
do pomaranczowopłetwych wolałbym pielęgnice dodac jedną pare to by sobie mieszkały w 450l baniaczku a Zebra ma podobne wymagania co twardości wody i ph
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości