• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Import z CA.

#1
Witam,
Czy ktoś z Forum zajmuje się importem pielęgnic z CA?. Jeżeli nie ma takich osób, to może posiadacie jakieś namiary na kogoś takiego w kraju?
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Szczerze wątpię, by był ktokolwiek taki u nas w kraju. Większość ryb środkowoamerykańskich, które u nas spotkasz, to potomkowie ryb z Niemiec, które przeszły przez akwaria Czechów i w końcu ich potomstwo trafiło do nas. Te co są lepszej jakości to pewnie z Niemiec.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jest to chyba zbyt niszowa "branża", by się ktoś zabierał za import dzikusów. :/ Prędzej znajdziesz kogoś takiego w Niemczech.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak, w Niemczech mają dobre ryby z CA (macie jakieś doświadczenia w kontaktach z tamtejszymy hodowlami, hurtowniami, ew. sklepami? Czeskie popłuczyny mnie nie interesują.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jedyne co mogę podpowiedzieć to to, że do Tillmanna trzeba dzwonić (da się dogadać po angielsku podobno) - na maile nie odpisuje.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6

Dzięki,
A chciałem go mailowo poprosić o cennikConfused.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Spróbuj, a nóż widelec. Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam wszystkich!Darek co do Thomasa Tillmana.Gosc jest naprawde zajebisty i oddany hobby.Ostatnio ma troche problemow finansowych i troche zluzowal.Ostatni raz bylem u niego w kwietniu,teraz bede w pazdzierniku.Kilka razy w roku go odwiedzam.Nigdy nie sprowadza ryb od Rappsa.Calosc CA ma od hobbystow z Niemiec i Holandii.Ma bardzo drogo ostatnio,az mi szczena zjechala jak zobaczylem minckleyi za ktore placilem 5euro od tego samego goscia co mu zostawil na sklep,jego cena byla 29.90 za sztuke.Bylem zbulwersowany i rozmawialem z ludzmi na ten temat.Wszyscy o tym wiedza i akceptuja to.To jest sklep wiec musi gosc zarabiac zeby zyc.Jezeli ktokolwiek chce tam zrobic zakupy mozna wynegocjowac swoja cene,czasami o polowe.To jest jedyny sklep gdzie napijesz sie kawy,piwko,zapalisz fajke i nikt Ci nic nie powie hehe i mozesz spedzic tam kilka godzin.Zauwazylem ta aukcje allegro z dovii,fuck 3-4cm sztuka za 25zl.Masakra!Tu w UK nawet za 1funta nikt nie chce wziasc.
Napisz kiedy sie do niego wybierasz to moge zadzwonic i popytac sie o gatunki.Dzwonie do niego raz w miesiacu a z jego zona gadam na facebooku.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
czy ktoś w międzyczasie znalazł może jakieś inne miejsce, trochę bliżej niż Tillman? Można by się wybrać w kilka osób to i koszty wyjazdu były by do przetrawienia, a do wiosny mamy dodatkowo nową autostradę za gratis do Świecka Smile
Osobiście jestem w stanie ruszyć w taką trasę, dysponuję małym kombi więc 4 osoby ze mną włącznie to maks i wydaje mi się, że wiosna była by wtedy lepszym rozwiązaniem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Z tego co słyszałem Tillman ma obecnie niezbyt szeroki wybór ryb, a do tego wysokie ceny. Sad
Słyszałem natomiast, że w Niemczech są indywidualni hodowcy, którzy sprzedają ciekawe ryby za przystępne ceny. Niestety nie mam na nich namiaru, a poza tym nie władam językiem niemieckim Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości