• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium AC 1137l

#1
Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym zaprezentować akwarium nad którym pracuję już od ponad roku i które w dalszym ciągu nie jest gotowe. Prezentuje je teraz ponieważ liczę na wasze sugestie odnośnie tego co dopracować a co ewentualnie zmienić. Jak zamaskować komin oraz rurki wracające wodę do akwarium?Tło strukturalne składa się z kilkunastu oddzielnych elementów i muszę podkleić czymś tylną szybę żeby szczeliny nie przeświecały. Chciałbym też rady jakie wprowadzić ryby. Akwarium ma odzwieciedlać górny bieg jednej z środkowoamerykańskich rzek jak np Usumacinta. Mam dojrzałą parę Parachromis Motaguensis, których jestem wielkim fanem i zastanawiam się czy połączenie z jakimiś Paratheraps będzie miało rację bytu.
AKWARIUM 1137l 250x70x65H
FILTRACJA sump ze starego akwarium 375l
OŚWIETLENIE 2xT8 Sylvania Grolux 39W
DEKORACJA tło z CX5, korzenie i kamienie


Załączone pliki Miniatury
                           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cześć!
Cieszy mnie, że ktoś chce odzwierciedlić konkretną rzekę w Ameryce Środkowej Smile Żeby móc cokolwiek doradzić, będą potrzebne wymiary akwarium, choć ja nawet w takim zbiorniku nie poszedłbym w stronę dużych gatunków, a raczej którychś mniejszych + ewentualnie jakieś Paratheraps/Vieja. A najlepiej to w ogóle byłoby poświęcić takie akwarium jakimś reofilnym gatunkom, tylko pytanie czy jesteś gotów na dobrych parę miesięcy poszukiwań narybku Smile

Pzdr.

P.S. Popraw załączniki, coś się z nimi pokopało.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Akwa ma potencjał. Jak u Ciebie z nurtem w tym baniaku? Jesteś w stanie wytworzyć tam lekki strumień? Górny bieg rzek to zwykle nieco silniejszy nurt.
Popieram PiotrKa, że fajniej by tu wyglądały mniejsze sztuki. Miały by gdzie popływać Smile Tylko zamiast tych kamieni potrzebny byłby piach.
Tło jest bombowe i widać, że przyłożyłeś się do niego Smile Więcej drewna luzem, piach i było by odjazdowo.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Swietnie to wszystko wyglada nawet na takich nie za dobrych fotach Smile podloze super ogolnie dlaczego mialby byc piach zobaczcie ze na filmach z owych rzek nie widac piachu, a same otoczaki i nad nimi ryby plywaja strzega mlodych itp
super korzonki Wink
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Teraz widzę zdjęcia. Piękne akwarium! Tylną szybę albo zastaw czarnym brystolem albo po prostu zamaluj od zewnątrz, żeby nie było "prześwitów". Ten żwir na dnie zmieszaj z drobnym piaskem i będzie idealnie.

Trzymam się tego co powiedziałem wcześniej - idź w małe gatunki, ziemiojady z CA, albo małe + reofilne. Na prawdę warto Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Elegancko, naprawdę świetne akwa, widzę, że cierpliwości Ci nie brakuje.
Przydałyby się jeszcze fotki lepszej jakości.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dziękuję za pochlebne opinie. Co do nurtu to chcę powiedzieć, że na powrocie mam pompę do centralnego ogrzewania która dość fajnie omiata na drugim biegu całe dno. Jeśli to by było mało to w odwodzie jest jeszcze trzeci bieg. Piachu wolałbym nie dawać bo z tego co czytałem tam gdze nurt jest wartki to ten piach jest wypłukany. Za to fajny pomysł żeby dno zaśmiecić jeszcze jakimiś drobnymi kawałkami korzeni. Zaciekawił mnie pomysł z reofilnymi pielęgnicami ale gdzie szukać ryb i informacji o nich? W najbliższym czasie postaram się o lepsze zdjęcia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tu była o tym dyskusja:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=259

PS: piach i owszem, jest wypłukany, ale tylko z wierzchniej warstwy. Pod kamieniami i w okolicach dużych przeszkód dla nurtu, gdzie tworzą się zawirowania, nadal jest.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Gruby żwir wygląda ładnie, ale nie praktyczny jest ze względu na drobiny jedzenia które tam lądują. Teraz przy tym zbóju nie masz takich problemów bo może chłapie duże kąski na raz, ale przy jakiś srajdach sporo może się dostawać pod kamyki.
Piaskownica byłaby lepsza IMHO oczywiście jak widzisz swoje akwarium z piaskowym dnem.

Resztę wystroju pozostawiam to już każdego indywidualna interpretacja co jak ma być.Najważniejsze, aby mieszkańcy byli zadowoleni Smile

Życzę cierpliwości i wytrwałości w poszukiwaniach reofinów Oczko



p.s jeśli chcesz spróbuję się coś dowiedzieć w tym temacie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(03-12-2013, 20:12 PM)Rysiek napisał(a): ....p.s jeśli chcesz spróbuję się coś dowiedzieć w tym temacie.

Myślę, że nie masz co się zastanawiać, bo nie tylko kolega skorzysta Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości