• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ctenops nobilis - sprzedam

#1
Witam, mam do sprzedania 4 szt. ciekawych i niezwykle rzadkich labiryntów. Ctenops nobilis. Ryby pochodzą z odłowu. Są zdrowe i jedzą pokarm żywy i mrożony. Miałem dla nich przygotowane akwarium ale zajeły je młode Satanoperca mapiritensis Smile Tak więc chciałbym oddać (sprzedać) je w dobre ręce.

Cena 4 szt ( na pewno jes samiec i samice 1+3 lub 2+2 - ryby są jeszcze w miarę młode). to 100 zł + koszty przewozu (tylko przesyłka konduktorska) lub jak kto woli zapraszam do siebie (okolice Poznania) na piwko i odbór ryb Smile

Trochę informacji które o nich zdobyłem:
Woda: nie mają specjalnych wymagań dot. parametrów. Ja mieszałem osmoze z kranówką 50/50 ale mozna też użyc samej kranówki. Odczyn w oklicach 6-7 . Ważna jest aby temperatura nie była za wysoka (niet dla grzałek Smile )22-25C wystarczy. Ważne jest natomiast aby robić częste podmiany..nie lubią dużego stężenia azotanów i w ostateczności można je stracic.
Akwarium: raczej większe ( +100L) Czasami mogą się trochę poganiać i ważne jest aby słabsze osobniki miały gdzie się schować. Rośliny pływające itp. wskazane! Ryby typowo "powierzchniowe" tak więc pokarm który opada na dno nie będzie zjadany z chęcią (lub wcale). Rozród....gębacz ale co do szczegółów to właśnie chciałem się dowiedzieć hodując je..Smile

Jeszcze raz polecam ...te ryby są naprawdę rzadkie... i piękne..Smile

   
   

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wg SF i kilku innych serwisów trzeba by mieć 120cm akwarium, bo skubańce do 10 cm rosną. Ponoć w dorosłości włącza im się tryb kibola ;].
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
PW Wink jak się spóźniłem to ubije wszystkich, że mi nie dali znać w dzień Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Witam...Sprzedaż zakończona..Smile

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Killi świetny wybór ;-) Gratulacje ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Spóźniłem się Tongue
Żarcik Big Grin
Dziękuje Artur, wiem, że dobry, znam dobrze ryby, dostaną ogromne akwarium, ogromne Smile

Następnym razem proszę na PW takie oferty, bym nie musiał się stresować Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jakbyś nie zmieniał awatara to wszyscy by wiedzieli, że lubisz Ctenopsy... Ale ten osioł bardziej Ci pasuje.

: P
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A no tak, na Łapisto mam Ctenopsa Wink

To nie osioł, to pręgierz Smile
http://wikimapia.org/5563034/pl/Toru%C5%...C4%99gierz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ty Killi bez świergolenia, tylko rozmnażać i rozprowadzać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ty masz bana, flądre dostaniesz Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości