• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pelvicachromis pulcher + płeć :)

#1
Photo 
Czy mógłby ktoś pomóc w określeniu płci barwniaków ? Chciałbym docelowo zostawić parkę a mam kłopoty z odróżnieniem Smile Pozdrawiam, Adam

[Obrazek: 1.JPG]
[Obrazek: 2.JPG]
[Obrazek: 3.JPG]
[Obrazek: 4.JPG]
[Obrazek: 5.JPG]
[Obrazek: 6.JPG]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja tu widzę 3 samice. jaka pojemność akwa? Jaka temp? Dodaj samiczkom samca i piasku na dno, i liści dębowo-bukowych, szyszek olchy.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
To są 4 różne rybki Smile Czyli chcesz powiedzieć, że trafiłem na 4 samice ? Normalnie porażka ;/ Akwa 60L zostawione dla docelowo jednej parki barwniaków a tu widzę, że guzik z parki... temp 23/24 stopnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja też tu widzę raczej samice samice. BTW, 60l to za mało dla pary czerwonobrzuchych, do tego masz fatalne podłoże dla barwniaków.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(23-11-2013, 17:35 PM)Ruki napisał(a): Ja też tu widzę raczej samice samice. BTW, 60l to za mało dla pary czerwonobrzuchych, do tego masz fatalne podłoże dla barwniaków.

To ciekawe bo czytałem na kilku forach, że dla jednej parki wystarczające i dlaczego podłoże fatalne ? Widziałem sporo fotorelacji i czarny żwirek kwarcowy występował w niejednym a tych większych kamyków jest dosłownie kilka...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Samce tego barwniaka dorastają do nawet 10 cm, akwarium o długości 60 cm to dla nich klitka. 60 cm akwarium nadaje się dla najmniejszych barwniaków- P. subocellatus, silvae czy roloffi.
A podłoże fatalne, bo wymagają piasku- do kopania w celu odbycia tarła i przesiewają w trakcie szukania pokarmu. Drobinki piasku regulują pracę układu pokarmowego.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(23-11-2013, 17:52 PM)Ruki napisał(a): Samce tego barwniaka dorastają do nawet 10 cm, akwarium o długości 60 cm to dla nich klitka. 60 cm akwarium nadaje się dla najmniejszych barwniaków- P. subocellatus, silvae czy roloffi.
A podłoże fatalne, bo wymagają piasku- do kopania w celu odbycia tarła i przesiewają w trakcie szukania pokarmu. Drobinki piasku regulują pracę układu pokarmowego.

Barwniaki czerwonobrzuche- nie są takie wymagające. Ja wiele lat hodowałem i rozmnażałem takowe z podłożem ze żwirku tylko i nie było źle-żadnych chorób. Ale faktycznie 60L to trochę mało- zwłaszcza, że te barwniaki obecnie sprzedawane w sklepach to takie trochę wielkie - np ja ostatnio oddałem ostatniego z czerwonobrzuchych - samca- które nie powiem, ale z 11cm miał. Chociaż Twoje Dehane, których też część oddałem-miały ponad 10cm. / ps- ale za to mam nowe akwa opti 180L za jedyne 200zł. :-)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
To co, że nie są takie wymagające i dadzą radę w gorszych warunkach? Powinno się zapewnić odpowiednie warunki. Wink Novi, dzikie P. pulcher rosną większe od hodowlanych. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości