• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kopiki z czerwonymi głowami

#1
Witam

Wymiary 150x50x60
filtry Eheim 2228+Eheim 2012
ogrzewanie Eheim Jager 250W temp. 26-27C
oświetleni 1x36wat

obsada
7xGeophagus sp. Tapajos 'Red head'
7xAcarichthys heckelii
sum Pimelodus pictus i trzy glonki kundelki.

Ziemki kupione w maju tego roku jako 3cm brzdące jak będę na 100%pewien co do płci to stadka delikatnie zredukujeUndecided


Załączone pliki Miniatury
                           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ładna odmiana tych heckelli ale w przyszłości ryb może być zbyt dużo na ten litraż i ja bym zostawił same kopiki plus jakieś rozpraszacze Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Kopików w akwa <150 cm bym nie dawał, to takie minimum po moich obserwacjach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Killifishu a jakie masz jeszcze obserwacje co do kopików, podziel się, trochę mało jest o nich informacji. Najbardziej mnie interesuje w jakim układzie je trzymać miałem ze swojego stadka zostawić jednego samca plus wszystkie samice prawdopodobnie 1+3 ale jeszcze trochę muszę poczekać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Głębokie podłoże(>15 cm) i duże korzenie, dlatego też duży baniak.
Mam młode, obserwowałem długi czas układ 2+2 w 720 litrach i to były jedyne ryby w tym akwarium. Było ok. Dla swoich planuje rury ceramiczne w dnie, od jednego z boków. Tak sobie wymyśliłem tunele. Dorosłe pieczołowicie zakopywały rury w piasku aby, mieć tylko jeden otwór wejściowy.
Na moje masz za mały baniak na te ryby, ale ja zawsze ide w optimum, bo minimalne wymagania mnie nie interesują.
Poczekamy na wypowiedzi innych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Miałem tylko młode ryby (do ok 10cm) i chyba nie ma spokojniejszego ziemka niż młody heckelli, do tego lubią popływać w toni stąd też baniak nie może być mały/krótki. O dorosłych tylko czytałem, że mogą pokazać sporą agresję przy tarle, jednak jakbym miał wybrać układ to próbowałbym 2+2, 2+3, a jeśli byłyby duże zgrzyty to 1+3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Czytałem że do rozmnożenia tych ryb potrzebne są tunele w podłożu stąd akwaryści wkopują rurki w piasek. Też jestem zdziwiony że kopiki jako ziemiojady częściej pływają w toni niż przy dnie i w porównaniu do RHT nie są takimi kopaczami, lecz z wiekiem może się to zmienić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A. heckeli bardzo mało przekopują podłoże, można powiedzieć, ze prawie wcale.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Obserwowałem coś odmiennego u dorosłych na piasku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Obecnie te co mam mają ok. 5-8cm trzymane na piasku i praktycznie zero kopania. Wiadomo, że jak jedzenie spadnie to przesiewają piasek, ale zdecydowanie mniej niż Geophagus czy Satanoperca. Pozostałe te kopiki co miałem to podobnie. Największe jakie miałem to ok. 12-13cm więc jeszcze nie dorosłe i stąd może różnica?
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości