• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300 CA

#1
Music 
Witam, chciałem dać zdjęcia mojego baniaka 120x50x50 do oceny.
Filtracja - hamburg 1500l/h
Grzałka eheim 300W ( tak wiem, że za mocna )
Oświetlenie na razie lampka 40W
Czarne tło z tylu
Wystrój:
wierzba mandżurska
polne kamienie
50kg piasku kwarcowego
kokos
mały korzeń z tyłu

Obsada:
Thorichthys meeki 5sztuk (do redukcji) 1:1
Cryptoheros nanoluteus 1:1 ( przyjadą po świętach)
Pterygoplichthys gibbiceps 2x (prawdopodobnie do wydania)
   
   
   
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Hmmm czegos mi brakuje, chyba powyciagal bym tych kamieni ze srodka bo wszystkie maja jeden rozmiar(sa poprostu za wysokie jak dla mnie) i na ich miejsce wsadzil bys mniejsze otoczaki ,wypelniajac nimi caly srodek no i jakies listki ale nie duzo(zrobic troszke syfku) po prawej lub lewej moze wcisnal bys duzoooo galezi ewentualnie fajne korzenie,jakas roslina wysoka gigantea moze lotos by rozproszyc swiatlo ,taka luzna mysl Wink
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mi się bardzo podoba Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wkopać głębiej kamole, bo jak któraś ryba zabawi się w Boba Budowniczego, to będą problemy. Kamień łupnie o szybe i cóż...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Posłuchałem waszych rad i zrobiłem trochę miejsca na środku, wrzuciłem czarnych otoczaków ( pasują tu? ) Będę szukał ogromnego konara który położę na środku, aby zarysowały się 2 rewiry. I planuję w tygodniu kupno jakiś roślinek z CA. Myślałem o Hydrocotyle Leucocephala, żeby dać ją po lewej stronie baniaczka, pięknie się rozrośnie. Będę jeszcze zamawiać jakieś. Szczerze powiedziawszy nie widzi mi się połączenie kamyków z liśćmi i patykami na dnie ( choć syfiaste dno bardzo mi się podoba )
   
   
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
1. Wyciągnij piach i ułóż kamienie (tak, żeby były stabilne!) na jakichś matach albo innym bezpiecznym dla ryb materiale amortyzującym. Czy je wkopałeś teraz głębiej, czy były tak jak wcześniej, to żadna różnica. Ryby kopiąc mogą je poprzewracać i nawet jeżeli zbiornikowi nic się nie stanie to ty dostaniesz zawału jak usłyszysz pierdyknięcie otoczaka o dno. Kamienie mogą być bliżej siebie niż obecnie, bo to je ustabilizuje.

2. Jeżeli dobrze widzę, to twoje akwarium nie jest przykryte. Lepiej zamów szybę zanim pożałujesz.

3. Trza było ustawić sobie wylot z tego hamburga bliżej powierzchni wody, ale to już twój wybór Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tak też zrobię z kamykami. Szyby nie kupowałem bo niedługo będzie pokrywa, następnie szafka. Po prawej stronie od gąbki gdzie nie ma filtracji między szybą a gąbka robi się kożuch bakteryjny - jak temu zapobiec ? I Może macie jakieś inne pomysły żeby zarysować rewiry
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Na chłopski rozum:

Dlaczego ryba tworzy rewir? Dlatego że jest tam coś zajebiszego niż gdzie indziej.

Rewiry tworzą dookoła elementów zwiększających atrakcyjność lokacji. Jeśli jest grotka - będzie rewir. Większy niż inne kamulec ściągający wzrok samic - będzie rewir. Wyjątkowo gęste zarośla dające schronienie - będzie rewir. Nie traktuj elementów jako przegród, a raczej jako ogniska lub centrum rewiru. Nawet rozłożysty korzeń może być "fajniejszy" na jakiejś długości, a to dlatego że przyciąga uwagę, daje kryjówkę albo coś innego.

W skrócie:

W miejscu w którym chcesz stworzyć rewir zrób graciarnię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wszystko jasne, dzieki. Wychodzi na to, że mam fajny rewir na środku i nic poza tym. Trzeba kombinować .
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(27-10-2013, 18:20 PM)legion94 napisał(a): Wszystko jasne, dzieki. Wychodzi na to, że mam fajny rewir na środku i nic poza tym. Trzeba kombinować .

Mysle ze twoimi rewirami bedzie lewa i prawa strona na ktorych masz wieksze kamienie, te galezie ze srodka daj na np lewa strone i tam tez posadzil bym rosliny, a na prawa jakis fajny wysoki korzen z rozgalezieniami wcisniety miedzy kamienie wygladal by super,osobiscie na srodku zostawil bym same kamienie jak masz obecnie i dodal tam tylko troszke syfku Winkz kamieniami to jak koledzy radza i ogolnie moze bylo by fajniej nie ustawiac ich w pionie tylko poopierac o siebie niektore polozyc plasko, a i jeszcze jedno wyciagnij ta rurke z pod kamienia lepiej oprzyj go o mniejszy kamien co da podobny efekt.

Jesli chodzi o film bakteryjny tez sie z tym meczylem obecnie pokombinowalem z deszczownica i w jednym z filtorw zalozylem SKIMER GWIZDKOWY co poprawilo sytuacje, polecam Wink
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości