• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium dla Paletek

#1
Witam.
Chciałbym trzymać w akwarium 100x50x70 kilka paletek czy w takim akwarium jest szansa żebym mógł je trzymać??
Z parametrami wody nie będę miał problemów ponieważ mieszkam w Katowicach a tutaj woda jest bardzo miękka.
Co do reszty obsady mógłbym dorzucić 3 pary ramirezek, parke l204, 5 kirysków panda i 5 otosków?
Z góry dziękuje za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zależy ile sztuk.
Ja trzymałem 4 sztuki w 100x40x50 i jak dorosły do 19cm to troszkę im było ciasno.
Twoje ma większą powierzchnię dna i w dodatku jest wysokie, co przy paletkach ma duże znaczenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Myślałem nad 6 sztukami i późniejszym zredukowaniu do 2 par.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja niestety nie widzę paletek w takim akwarium. Ta większa powierzchnia dna to raptem 10cm tylko w głąb ale długość baniaka nadal tylko 100cm. Malutko trochę. Wbrew pozorom paletki nie są statycznymi rybami. Odpowiednio karmione a nie tuczone sercami, potrafią i lubią popływać. Tu nie będzie gdzie..
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dla paletek moim zdaniem 120 cm, do tego to są ryby stadne i raczej lepiej, aby były trzymane w grupie przynajmniej 6 sztuk.
Lepiej zainwestuj w większy rozmiar baniaka i zapewnij im odpowiednie warunki, nie popełnij tego błędu, jaki popełniłem ja.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Niestety nie mam miejsca na większy baniak. Dziękuję wam za pomoc Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Był już podobny wątek...
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2591
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tak ale tam była mowa o łączeniu palet z elliotami a poza tym myślałem, że te pare cm w głąb i 20 w góre coś zmieni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(20-10-2013, 10:32 AM)Tymek napisał(a): Tak ale tam była mowa o łączeniu palet z elliotami...

Tylko w tytule. Treść wątku skupiła się już na wielkości, a raczej niewielkości zbiornika. Twoje akwa ma niestety tylko wysokość. Brakuje i długości i litrów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Długości może i tak ale litrów?? Ich jest całkiem sporo Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości