• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ziemiojady, żle się dzieje

#11
(06-10-2013, 16:29 PM)soltarus napisał(a): Torf jak już. W obi jest odpowiedni lub Castoramie. Generalnie każdy kwaśny bez dodatków nawozów jest dobry. Potem robisz armatę torfową - w dziale technika jest wątek -robisz wodę na podmiankę i wkładasz trochę do baniaka w rajstopie o DEN 15 Wink Może być mniej. Wszystko powoli i w małych ilościach na początek.

Armata to znany mi gadżet - będzie armata.
Mam jeszcze jedno pytanie,
W ulotce leku było wyraźnie napisane, żeby wyłączyć filtry biologiczne.
Pytanie, ile czasu bez szkody dla biologii filtr może być wyłączony ?
Odbudowa będzie czasochłonna, na szczęście w małym zbiorniku - tak jak pisałem -mam połowę filtracji dużego, więc wpięcie żywego fitra do pięćsetki to kwestia przepięcia zaworu.
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Filtr biologiczny po kilku godzinach padnie. Ale niepotrzebnie odłączyłeś- Aquasan S nie zabija bakterii nitryfikacyjnych, przynajmniej u mnie do tego nie doszło.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Aquasan S nie zabija bakterii tak jak każdy metronidazol a to lek oparty na nim. Jesli chodzi o wytrzymałość leucosticta na takie leki to lek stosowałem na rybach z odłowu i jest na tyle delikatny że nie robi żadnych nieporządanych spustoszeń (bynajmniej u mnie tak było). Inna rzecz to taka że Aquasan jest lekiem dośc delikatnym i radziłbym jeśli już nic nie pomoża zastosować metronidazol - stosowałem wiele razy na różnych rybach i zawsze bez problemów. Inna jeszcze sprawa to rozkładanie metronidazolu w świetle i rozpuszczalnośc w wodzie - najlepiej rozpuszczać w wodzie bardzo miękkiej i w temp 60-st (zoolek - protocaps M) i oczywiście zaciemnienie akwarium. Niestety wiciowce powodują równeż infekcje wtórne bakteryjne i często trzeba leczenie skojarzyć np z furaginem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(06-10-2013, 18:09 PM)w-2 napisał(a): Aquasan S nie zabija bakterii tak jak każdy metronidazol a to lek oparty na nim. Jesli chodzi o wytrzymałość leucosticta na takie leki to lek stosowałem na rybach z odłowu i jest na tyle delikatny że nie robi żadnych nieporządanych spustoszeń (bynajmniej u mnie tak było). Inna rzecz to taka że Aquasan jest lekiem dośc delikatnym i radziłbym jeśli już nic nie pomoża zastosować metronidazol - stosowałem wiele razy na różnych rybach i zawsze bez problemów. Inna jeszcze sprawa to rozkładanie metronidazolu w świetle i rozpuszczalnośc w wodzie - najlepiej rozpuszczać w wodzie bardzo miękkiej i w temp 60-st (zoolek - protocaps M) i oczywiście zaciemnienie akwarium. Niestety wiciowce powodują równeż infekcje wtórne bakteryjne i często trzeba leczenie skojarzyć np z furaginem.

Moje Leuco to tez WF. na razie nie będe dodawał nic więcej z chemii, poczekamy na efekty.
Lek podany prawidłowo, rozpuszczony w wodzie b.ciepłej, przed wlaniem zmieszany w wiaderku z wodą ze zbiornika, zbiornik bez oświetlenia.

Tak jak pisałem, poczekamy na efekty, w środę podmiana wody na torfiankę z armaty

Dziękuję za szybki odzew w temacie. Będę relacjonował przebieg wydarzeń Smile
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości