• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielegniczka kakadu dieta

#1
W akwarium mam parkę pielęgniczek kakadu.

Chcę zadbać o dobrą dietę. Czytam forum i widzę, czym karminie swoje ryby, ale mam też świadomość, że różne pielęgniczki czy pielęgnice wymagają inaczej zbilansowanej diety.

Stąd pytania.

Suche pokarmy: karmię praktycznie codziennie. Nie wiem jaka to firma bo kupuję płatki w przeźroczystych woreczkach strunowych, na wiadrze na ladzie w sklepie jest naklejka Tropicala, ale szczegółów nie znam. Traktuję ten pokarm jako uzuipełnienie.

Mięso: tutaj bazuję przede wszystkim na mrożonej artemii. W sumie to główny pokarm. Dodatkowo w lecie miałem swoją hodwle czarnej larwy komara, ale generalnie pielęgniczki ze względu na przebywanie w dolnych partiach olewały pokarm, polowały tylko na te komary, które nurkowały w dół, ten pływający atakowany był przez gupiki. Ile razy w tyg. podawać artemię?

Myślę jeszcze nad doniczkowcem, bo z tego co czytałem hodowla jest dość prosta. Jednak nie wiem jak to się sprawdzi i ile razy w tygodniu mogę podawać, żeby rybom nie zaszkodziło?

Myślałem też nad hodowlą artemii. Tylko problem w tym, że nie za bardzo mam do tego warunki. Brak małego akwarium, brak miejsca, brak sprzętu itp... Pytanie czy dałoby się hodować artemię w akwarium ok 45l? Brak ryb, są tylko krewetki, akwarium roślinne. Do wykarmienia mam dwie pielęgniczki kakadu i około 5 gupików. Da radę? Czy raczej za jakiś czas mogę mieć w pokoju artemie formę dorosłą? Smile

Czym jeszcze karmić? Stawiałbym raczej na własne, proste hodowle. Co z roślinnych? Spirulina - wiem. A jakiś zamiennik z ogródka? Sałata? Smile Jak przygotować?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Artemię hoduje się w słonej wodzie.
Wystarczy 2 litrowa butelka lub duży słój.
[Obrazek: Beztytulu_qxannhp.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wodzień żywy i mrożony , rozwielitka to samo.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości