• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: problem z filtrem

#1
Witam potrzebuje pomocy z filtrem zewnetrznym. Jestem z Dzierznaznej koło Białej. Ktoś chetny ? ;d
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może chociaż napisz jaki to problem, jaki filtr itp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Poruszałem ten temat w innym dziale, bez skutku. Filtr JBl cristal profi 1500e używka. Sam nie chce się nawet zalać, nie pomaga pompowanie. Zasysam drugą rurkę, wtedy się zalewa, lecz nie oddaje wody z powrotem do baniaka. Wszystko robię raczej dobrze.. JEstem po prostu bezradny już
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Pracowałem długo na JBL i często tak miałem po czyszczeniu,co Ci mogę poradzić to jak go zassiesz tak jak to robisz włącz go do prądu i pompuj tą pompką co chwile potrząsając. To pomaga w odpowietrzeniu, często nawet po 5-10 min jak był dobrze zapowietrzony załapał. Powodzenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A czy to może być wina tej uszczelki ? ;d Niby nic nie cieknie..
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Rozumiem że zrobiłeś jak mówię i nie pomogło, i zaczynasz szukać innej przyczyny niż zapowietrzenie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie, zaraz to zrobięWink Po prostu mi się przypomniało, że rano dzwoniłem do tego gościa z pytaniem o filtr. I powiedział o uszczelce i że to może być przyczyną.. lecz mi się nie wydaję. Ok idę próbować
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Przy zalewaniu uszczelka jeżeli nie cieknie to problemem raczej być nie może bo i jak Wink

Zalej całego i tak jak kolega zuczek222 napisał- włącz do prądu i potrząsaj lekko i pompuj czy to pompką czy to zasysaj. Powinno pomóc Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dodam, bo to pewnie istotne, że filtr stoi na wysokosci baniaka (podloga)
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Problem ze startem po czyszczeniu miewam przy różnych filtrach - kubłach JBL, kaskadzie Hagena, Biopowerach... Przy czyszczeniu zawsze warto wyjąć wirnik i go wyczyścić, komorę wirnika także. Część osób zapomina o tym elemencie i poprzestaje na wypłukaniu wkładów, a z czasem gromadzi się tam dość lepki szlam i robi opór który utrudni start wirnika.
--------
"Money is a thing that will be there when asked for. A good man is not so easily found." - Hagakure
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości