• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120x50x73- jak nie altumy, to co...?

#1
Myślałam, że nigdy nie będę tak głupio pytać, ale pytam: które pielęgnice będą się dobrze czuły w takim zbiorniku? Bardzo chciałam altumy, ale w podobnym temacie krzyczycie, że za krótki zbiornik, mimo, że wody dużo. Dopiero raczkuję w temacie większych ryb, miałam tylko Rocio i akary pomarańczowopłetwe. Wystrój ma być skromny, raczej BW, ale tylko kolor, bez pilnowania parametrów.

[Obrazek: a5f6f5064182.jpg]

[Obrazek: 6a298d8311ce.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
My nie krzyczymy tylko odp. na pytanie :-) dbajac o to aby Ty i rybcie wspolnie tworzyly harmonie hehe
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(21-08-2013, 20:12 PM)apri cort napisał(a): Wystrój ma być skromny, raczej BW, ale tylko kolor, bez pilnowania parametrów.

Nie ma takiej opcji przy żaglowcach, jeśli już mają jakieś być.
BW to nie kolor, a głownie parametry, kolor to jedynie skutek uboczny.
Spróbuj ze skalarami, jesli już się tak napaliłaś. Ja bym dał tam stadko z 6szt. Ale tu znowu "ale". Wystrój nie może być skromny. Dużo korzeni, gałęzi.
I nikt tu nie krzyczy, to od Twojego sumienia zależy, czy dasz rybom odpowiednie warunki czy nie. Sprawa jest prosta. Lepsze warunki, lepsze samopoczucie ryb i Twoje, bo będziesz mogła obserwować ich naturalne zachowania (na ile to możliwe w szkle).
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kolega napalił się na P. altum, a nie P. scalare.
Moje zdanie znacie, 150 cm to minimum dla Pterophyllum sp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(21-08-2013, 21:02 PM)Killifish napisał(a): Kolega napalił się na.....

Koleżanka Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(21-08-2013, 21:04 PM)qbsztyk napisał(a):
(21-08-2013, 21:02 PM)Killifish napisał(a): Kolega napalił się na.....

Koleżanka Smile

Faktycznie, czujny Admin Smile
Przepraszam koleżankę, napalenie zostaje Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Qbsztyk no właśnie z parametrami mam straszną bidę, bo bardziej do Tangi pasują, niż BW... ph gdzieś koło 7,8,twardości też jakieś GH 20... Zbijanie tego zajęłoby mi całe życie! Dlatego pytam, jakie gatunki, oprócz Rocio i A. rivulatus dadzą radę w takich pseudo BW?? Wystrój macie na fotkach, może ułożenie badyli się zmieni, ale innych elementów na razie brak. Będą też szyszki olchowe i jesienią liście dębu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(21-08-2013, 21:47 PM)apri cort napisał(a): Qbsztyk no właśnie z parametrami mam straszną bidę, bo bardziej do Tangi pasują, niż BW... ph gdzieś koło 7,8,twardości też jakieś GH 20... Zbijanie tego zajęłoby mi całe życie! Dlatego pytam, jakie gatunki, oprócz Rocio i A. rivulatus dadzą radę w takich pseudo BW?? Wystrój macie na fotkach, może ułożenie badyli się zmieni, ale innych elementów na razie brak. Będą też szyszki olchowe i jesienią liście dębu.

Więc zapomnij o żaglowcach i zrób Tangę, sorry, taka prawda. I nie staraj się robić BW w takiej wodzie, bo nie ma sensu. Pomyśl jescre o centralsach, bo SA to ja bym w takiej wodzie nie robił.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Rocio w niej szalały, tarło było co kilka tygodni. Akary też wyrosły na smoki. Pozostanie mi do nich wrócić chyba... Wydaje mi się, że na Tangę za wysoki zbiornik, no i ciężko manewrować dekoracjami na dnie. Poza tym mam złe wspomnienia, miałam gatunkowe z muszlowcami i 3 razy restartowałam z powodu sinic...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Albo skalary sp. (ale na pewno nie altumy tak jak chciałaś) ale z pH napewno trzeba zejść, albo dośc tolerancyjne na parametry wody np guianacary a na górę stadko czegoś np. pstrążeni (choć te ostatnie na parametry dośc wrażliwe). Jeśli chodzi o tanganikę to widziałbym tam ryby toni czyli małe odmiany cyprichromisów leptosoma np ikola, bulu point lub utinta, ewentualnie spokojniejszy zonatus a na dno xeny (choć wielkośc dna nie wiem czy starczy)lub sumiki petricola lub mnijsze naskalniki. Sinice to nie reguła mogą się pojawić przy wodzie twardej ale nie muszą chyba że już na samym początku je zawleczesz np z filtracją.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości