• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 60x60

#1
Witam.

Po dość długiej nieobecności, morskiej przygodzie i chwilowej przerwie miło mi znów Was czytać zwłaszcza, że forum naprawdę się rozwinęło Smile

Tym razem mam ochotę na Amerykę centralną. Chciałbym tu przenieść rozmowę zaczętą z Rukim bo zrobiło się ciekawie Wink

mam idealne miejsce na kostkę 60x60x40 co daje 144 l zamiast klasycznego 112 80x35.
IMO w kostce jest więcej przestrzeni do pływania niż w 80x35 i można w fajny sposób podzielić baniak.

obsada:
2 pary Thorichthys meeki
lub
2 pary Cryptoheros
lub mieszane
1 x meeka, 1x zebra.

Jakie jest Wasze zdanie?Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam,

IMO dno jak i litraz jest za male T.meeka to dosc spora rybcia czesto dorastajaca do nawet 18 cm, zebry rowniez do najmnieszych nie naleza + ich temperament :-) dla 1 pary bedzie ok. Ewentualnie moze 2 pary mniejszych Cryptoheros jak np. Cryptoheros nanoluteus link opis gat. daly by rade ale niech sie wypowiedza spece od CA jak piorK Big Grin
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja bym w takim baniaku nie trzymalbym ryb z CA. IMHO jeden z bokow akwarium powinien miec przynajmniej te 80-100cm dlugosci. Powierzchnia dna jest ok, ale jednak wystarczy podejsc do tematu czysto optycznie- jak bedzie wygladac dorosla para "Małej CA" w akwarium o dlugosci 60cm? Moim zdaniem niezbyt efektownie.

O łączeniu pielegnic zapomnij. W 2 razy dluzszym baniaku spoko, ale nie w takiej szklance.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(20-08-2013, 23:58 PM)reeadon napisał(a): Witam,

zebry rowniez do najmnieszych nie naleza + ich temperament :-) dla 1 pary bedzie ok. Ewentualnie moze 2 pary mniejszych Cryptoheros jak np. Cryptoheros nanoluteus
dzięki reeadon, przeczytałem cały wątek o nanoluteusach - piękne rybcie Smile

Jeszcze nie wybrałem konkretnego gatunku, bo mało znam jeszcze ryby z AC.

Co do baniaka to ewentualnie mógłbym postawić 80x40x35
Chociaż stracę wtedy na głębi, a zamysł był taki, żeby zrobić sobie taki swoisty wieloplan.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja już Ci mówiłem, stawiaj standard 200l i wtedy coś się pomyśli ciekawego Wink
Ale apropo's tych co mówisz, to już lepsze to 80x40 niż 60x60.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(21-08-2013, 12:10 PM)qbsztyk napisał(a): Ja już Ci mówiłem, stawiaj standard 200l i wtedy coś się pomyśli ciekawego Wink
Ale apropo's tych co mówisz, to już lepsze to 80x40 niż 60x60.

Niestety na większy baniak jest opór w postaci małżonki, po kobyle morskiej jaka stała w pokoju 80 cm to max co wynegocjuję ;-)

także na tą chwilę przyjmijmy 80x40x35 - nad jaką obsadą 'Małej CA' mogę się zastanawiać przy takim baniaku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Albo postaw 60x60 i wpuść Apisto/barwniaki. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
no też tak przez chwile myślałem Smile żeby wrócić do apisto ale to zawsze mogę później mniejszy baniaczek dla parki odpalić.
A teraz mnie wzięło na trochę większą rybę ;-) i nawet zacząłem mierzyć i może uda mi się odpalić 100x40x35 Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(21-08-2013, 21:39 PM)zyyys napisał(a): no też tak przez chwile myślałem Smile żeby wrócić do apisto ale to zawsze mogę później mniejszy baniaczek dla parki odpalić.
A teraz mnie wzięło na trochę większą rybę ;-) i nawet zacząłem mierzyć i może uda mi się odpalić 100x40x35 Smile

To znaczy, że dobrą miarkę wziąłeś. Widzisz, jak się chce to się da Smile
Zaraz tu PiotreK Ci jakąś obsadę wymyśli Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(21-08-2013, 21:54 PM)qbsztyk napisał(a): To znaczy, że dobrą miarkę wziąłeś. Widzisz, jak się chce to się da Smile
taa Smile tyle ze jeszcze żona nie wie którą miarka mierzyłem Big Grin hehe no ale przy okazji jakaś półeczka na książki powstanie i będzie dobrze ;-)
Cytat:
Zaraz tu PiotreK Ci jakąś obsadę wymyśli Wink
chętnie poznam możliwe konfiguracje.
Na razie występujące gatunki w CA studiuję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości