• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Prosze bardzo o pomoc!!!!

#1
Po weekendzie zauważyłam, że moja pielęgnica (samiec) Ellioti strasznie spuchł w okolicy brzucha. Może ktoś miał podobny przypadek, albo wie czy można to jakoś wyleczyć i jakimi preparatami?? Jak na razie przeniosłam samca do oddzielnego akwarium. Będę bardzo wdzięczna za pomoc, ponieważ mam parkę która idealnie się dobrała i cały rozmnaża. Aktualnie jestem już po piątym "wysypie" i nie chciałabym stracić tego samca.
Poniżej zdjęcia:
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Na początek proponuję skorzystać z szablonu:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1989

Napisz też czy nie jadła jakichś dziwnych rzeczy przez weekend, czy stało się to nagle czy narastało powoli, czy w ostatnim czasnie nie zaszły jakieś zmiany w zbiorniku.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
W piątek jeszcze było wszystko dobrze nakarmiłam go przed wyjściem kostką z serc wołowych (jedzone od dawna), a dzisiaj rano zauważyłam że strasznie spuchł. Na weekend karmnik nie był nastawiony, więc nie było możliwości żeby zjadł coś innego. Jeżeli chodzi o zmiany w akwarium, to jakieś 2 tygodnie temu wykluły się malutkie, a tydzień temu przeniosłam standardowo samice do innego zbiornika, bo po wykluciu małych samiec strasznie atakował samicę i zawsze je rozłączałam na jakieś 3 tygodnie i później wszystko wracało do normy, miłość i znowu małe rybki i tak w kółko....Czyli w skrócie samiec był sam w akwarium z młodymi, więc jedyne co mógł ewentualnie zjeść, to swoje dzieci.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ale nadal nic nie wiemy o akwarium, parametrach itd.
Co można stwierdzić z tego co napisałaś to to, że dieta jest do zmiany, kategorycznie.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Co do akwarium, to mam jedynie tą parkę pielęgnic (teraz razem z młodymi) litraż to 120l. Serca wołowe doradzono mi w sklepie akwarystycznym, więc nie spodziewałam się, że może to być błąd. Czym w takim razie mam je karmić? Tak ja pisałam samiec aktualnie został przeniesiony do innego (niestety mniejszego akwarium), czy dołączyć go do reszty, czy zostawić go tam i zastosować jeszcze inną dietę niż dla reszty?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Co do pokarmów, jest dział w którym znajdziesz wiele cennych informacji:
http://cichlidae.pl/forumdisplay.php?fid=53

I proszę, przeczytaj jeszcze raz, dokładnie, moją pierwszą odpowiedź w tym temacie.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie zauważyłam załączonego w odpowiedzi linka. Nawet nie chce myśleć ile błędów popełniam w hodowaniu tych rybek, ale poniżej przedstawiam odpowiedzi:

Pojemność zbiornika- ... 120 litrów
Wymiary zbiornika- .... 81cmX55cmX36cm
Jak długo zbiornik funkcjonuje-.... od stycznia 2013r.
Wyposażenie zbiornika (filtracja itp.)-... Filtr Aquael Fan 3 plus
Obsada-... parka Elliotek i od jakiś 2 tygodni nowy narybek
Parametry wody: (co do tych parametrów, to niestety nie mam pojęcia. Rybki kupiłam zupełnie przez przypadek od hodowcy jako pielęgniczki, a dopiero później jak zaczęły rosnąc, to okazało się, że to pielęgnice Ellioti....nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale odpukać nic się złego nie działo - aż do teraz)
ph-...
KH-...
GH-...
NO2-...
NO3-...
Częstotliwość i wielkość podmian wody-... mniej więcej 1/3 wody raz na 3 tygodnie
Jak przyrządzasz wodę do podmian-... odstawiam wodę na 4-5 dni i dodatkowo dzień przed wpuszczeniem do akwarium dodaje uzdatniacz TeraAqua AquaSafe
Czym ryby są karmione oraz jak często-... raz dziennie pokarmem mrożonym serca wołowe (już wiem, że to źle). Na weekendy czasem nastawiany jest karmnik z jedzeniem płatkowym Tropical Malawi. Próbowałam karmić je jedzeniem firmy Hikari dla pielęgnic, ale nie cieszyło się zbytnim uznaniem.
Objawy chorej ryby-... samiec po weekendzie spuchł w okolicy brzusznej
Czy ryby były ostatnio leczone-... nie były leczone, nic im nie dolegało
Czy do zbiornika doszły ostatnio jakieś nowe ryby-... nie, cały czas jest tylko ta jedna parka i ewentualnie nowy narybek, który później zostaje przeniesiony do innego akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Zdecydowanie zaszkodziła mu zła dieta. Zmiana jej to podstawa. Teraz proponuję przegłodzić samczyka (a i reszcie też nie zaszkodzi, poza maluchami oczywiście - im standardowo żywienie dla narybku: plankton, artemia dekapsułkowana, oczlik). Obowiązkowo wycofać pokarmy na bazie zwierząt stałocieplnych!
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Szkoda, że nie znasz tych parametrów, no ale w tej sytuacji ja zrobiłbym podmianę wody i nie karmił ryb (koniecznie pomyśl nad nową dietą).
Acha widzę, że samiec przeniesiony do oddzielnego akwarium. Czy to akwarium było dojrzałe, skąd woda itp?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W takim razie serca wołowe wyrzucam i zmieniam im dietę. A co do wody, to była odstana, znajdowały się w niej inne rybki które z kolei przeniosłam do trzeciego akwarium i którym mam podrośnięte już pielęgnice Ellioti. Dziękuję bardzo za pomoc i mam nadzieję, że uda mi się ocalić mojego samczyka. Jak długą dietę powinnam mu zaserwować?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości