• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomysł na obsadę SA

#1
W niedługim czasie będę zakładał zbiornik 200x50x40h i te wymiary absolutnie już nie ulegną żadnej zmianie. W związku ze zmianą na większy litraż będę redukował pozostałe dwa mniejsze zbiorniki (54 i 112), w których pływają A.paucisquamis ale te chyba pójdą w spadku do mojego taty i A.elizabethae z różnymi rozpraszaczami .Cały czas dumam co do takiego zbiornika wpuścić , myślałem żeby zrobić tu ''apistowy eden'' i dorzucić tu więcej elizek do mojej parki (ale tych chyba nie ma już skąd wziąć) ewentualnie jakiś inny gatunek w większej ilości , tylko właśnie jaki ?
Wiem , że są upały i ciężko jest myśleć ale może ma ktoś pomysł na obsadę do takiego zbiornika. Dobrze żeby ryby były dostępne a z drugiej strony chciałbym coś unikalnego/niestandadowego .
Ograniczeń raczej żadnych nie ma , prąd jest woda ro też , no chyba ,że finansowe Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wnorus, możesz połączy pauci z elizami. Wink Fajnie by je uzupełnił jakiś inny gatunek z BW, typu uaupesi czy abaxacis. Wink Do tego z rozpraszaczy drobnoustki i pstrążenice, na dno jakieś małe kiryski i jest gitara. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Same elizki i rozpraszacze w takim zbiorniku? Big Grin Hardkor - baniak może sprawiać wrażenie opuszczonego, w którym ryby widać po dokładnym wejrzeniu się. To musi Ci pasować w 100% Smile
Może są jakieś apisto tworzące rodziny wielopokoleniowe? To byłoby fajne Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Taka bania na same apisto byłaby genialna- już to widzę- czysty raj, do tego drobnoustki tak jak Ruki napisał i pstrążnica- genialny pomysł !!!

Tylko dobrze pomyśl jakie apisto... Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Też brałem pod uwagę opcję połączenia paucis z elizami ale mimo wszystko miałyby za ''luźno'' Smile . Myślałem o A.mendezi ale z tymi ciężko (musiałbym mocno Pawła pomęczyć o nie)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wnorus, albo pauci albo mendy. Smile Są podobne do siebie pod względem kolorystyki i płetw, więc poszukałbym czegoś innego. Diplotaenie by był fajne. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A. gossei Big Grin Arsik ma sprawidzić po urlopie Wink
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A. gossei- brzydkie i nie do BW. Tongue Ładniejsze i ciekawsze są A. guttata.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mam jeszcze 2 samiczki elizekSmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(28-07-2013, 20:03 PM)Ruki napisał(a): Wnorus, albo pauci albo mendy. Smile Są podobne do siebie pod względem kolorystyki i płetw, więc poszukałbym czegoś innego. Diplotaenie by był fajne. Smile

Oba gatunki są z grupy bitaeniata - pewnie byłaby możliwość krzyżówek Sad
Diplotaenie fajne , są gdzieś dostępne ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości