• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaka obsada do 200l ?

#1
Witam, zastanawiam się nad akwarium z pielęgnicami. Do dyspozycji mam akwarium 200l (100x50x40). Temat zakładam na forum ogólnym ponieważ nie jestem zdecydowany na konkretny biotop. Bardzo podobają mi się Akara Błęktina i Akara Niebieskołuska.
W akwarium chciałbym mieć ze dwie pary większych Pielęgnic + jakąś ławice i może jakieś mniejsze Pielęgniczki (o ile to możliwe bo litraż nie jest zbyt wielki). Tak, że czekam na jakieś propozycje i pomoc Smile

Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Popraw epitety gatunkowe: piszemy z małej litery.

Warto podać jaką wodą dysponujesz. Zatem parametry wody potrzebujemy.
Powierzchnia dna 100x50 czy 100x40?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Parametry, parametrami. Ale mi coś wydaje się że akwarium 200 l z większymi pielęgnicami + szrotowa ławica i może pielęgniczki to dobry wstęp do Hitchcockwskiej grozy. Ale bardziej doświadczeni koledzy podadzą szczegóły.
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Parametry wody w załączniku. Woda jest mięka a reszta chyba w tabeli.
Jeśli chodzi o obsadę to chciałbym przykładowo coś jak Akary błętkitne + 2 gatunki pielęgniczek + otoski ew coś na dno + jakaś mała ławica. Coś mniej więcej jak wyżej, o ile się zmieści w 200l (100x50x40).


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czy to wystarczy już do ustalenia jakiejś obsady ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Przy takich parametrach w strone CA trzeba isc, :-) Dla A.blekitnej i P.niebieskoluskiej za maly zbiornik ! Polecam np. zaczac od zakupu min. po 6 szt. Archocentrus multispinosus oraz Tchorichthys ellioti i jak dorosna i dopiera sie w pary zostawic po 1 z gat.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Reeadon, T. "ellioti" rosną nawet większe aniżeli A. pulcher, więc nie wiem dlaczego polecasz je do tego zbiornika jednocześnie odradzając pulchery. oO.

Parametry zawsze można skorygować.

Jak chcesz akary błękitne to zostaw pojedyńczą parkę wśród jakiś ciekawych bystrzyków i zbrojników.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Pley bo nigdy nie widzialem na oczy wiekszej eliotki niz 12 cm :-) a Akare blekitna widzialem juz 18 (nie mam namysli GT itp. ) cm to tylko moje doswiadczenia :-) do tego para miodowek i np meeka czy ellioti w takim litrazu ladnie nie raz juz wspolgraly.
Po za tym po wypowiedzi wnioskuje ze z parametrami nie bedzie nic robione :-)
A pytanie dot. 2 par.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja również widziałem Akarę błękitną 18cm, ale i widziałem prawie 20cm Thorichthys maculipinnis.

Poza tym "Eliotki" pokazują ciekawsze zachowania w haremie, a na harem tutaj miejsca nie ma niestety.

Jak 2 pary to faktycznie poszedłbym w CA, ale o wiele lepszym rozwiązaniem bedą T. meeki + A. multispinosus
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wiec kompromis jest :-)
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości