• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Baniak 350 l

#1
Witam.
Potrzebuje pomocy w uporządkowaniu mojego zbiornika. Posiadam zestaw Juwel Rio 300, wymiary 120x50x65 ok 350 l. Standardowe wyposażenie. Z ta tylko różnicą ze wyrzuciłem filtr wewnętrzny. W jego miejsce jest Zewnętrzny SuperFish Pro 600. Skomponowałem tzw zupę rybna. Pomieszałem Amerykę z Azja. Obecny zbiornik chce przeznaczyć na Amerykę. Rozglądam się za drugim podobnym dla Azji.

1) Przedstawię obsadę zbiornika, może pomożecie mi coś z tego skleić.

Ameryka :
Paracheirodon innesi 10 szt,
Paracheirodon axelrodi 10 szt,
Otocinclus affinis 8 szt,
Otocinclus vittatus - LDA023 6 szt,
Corydoras arcuatus - 6 szt,
Corydoras panda - 7 szt,
Hemigrammus rhodostomus - 10 szt,
Ancistrus sp. - 2 szt (para),
Mikrogeophagus ramirezi - 4 szt.

Azja:
Rasbora heteromorpha 10 szt,
Pangio kuhlii.


2) Sklepy które polecił mi mój znajomy, korzystał z nich i jest bardzo zadowolony, mogę w nich uzupełnić rybki i roślinki (tak poglądowo co mam w zasięgu reki) :

http://www.aqua-zeeland.nl/ (16 km prawie pod nosem)http://www.aqua-huis.nl/index.php/stocklist (200km)
http://www.aqua-ferrytale.nl/cichliden-amerika.html (200 km ale jak coś mogę się bujnąć, tylko czy ryby wytrzymają ponad 2 h jazdy ?)
http://www.shrimps-royal.com/


3) Woda:

- kranówka:
pH - 8
kH - 6
gH - 6
NO3 - 0
NO2 - 0

- akwarium:
pH - 7,2
kh - 3
gh - 6
NO3 - 10
No2 - 0

3) Gdy ustalimy co z tego sklecić, musiałbym się dowiedzieć, jak spreparować podłoże, wodę, wystrój. Im wierniejsza replika tym lepiej. Wie może ktoś jakie korzenie drzew dawać ? Obecnie mam pod ręką tylko drzewa mopani. Ale to afryka wiec odpada.

4) Jak rozkładają się w skali roku : temperatura, opady, parametry wody, nasłonecznienie. Nie sadze by przez cały rok były takie same. Wiadomo jest pora deszczowa i taka masa wody wszystko zmienia. Występują takie anomalia jak fenomen ""El Ninio"" i ""La Nina"", tego jednak nie będziemy uwzględniać Smile Zapewne maja one wpływ na ekosystem Amazonii ale to już inna bajka Smile

5) Gdy już będę miał wszystko co potrzebne do stworzenia namiastki ""Mojej Amazonii"" zabieram się za restart.

Z góry dziękuje ludziom dobrej woli Smile


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Z dwu źródeł zakupiłem Otoski, w jednym opisane były jako Otocinclus vittatus - LDA023, w drugim jako Otocinclus affinis. Ja jednak nie widzę miedzy nimi żadnej różnicy.

To jest affinis :
http://www.planetcatfish.com/common/spec...es_id=1083

A to vittatus :
http://www.planetcatfish.com/common/spec...ies_id=107

A teraz kilka moich zdjęć :

Mam jeszcze możliwość kupna: Otocinclus cocama, ale nie wiem czy można je trzymać razem. Czy oby nie zaczną się krzyżować. Jeśli nie ma przeciwwskazań, to byłbym wdzięczny za uwzględnienie tej pięknej zeberki w waszych ""specyfikacjach"".

Oczywiście nic na sile Smile


Załączone pliki Miniatury
                                                                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Witam. Napisz na czym zależy ci najbardziej z SA, to się przemyśli resztę. Bo masz rybki z ameryki południowej o odmiennych upodobaniach temperaturowych. A wtedy pomyśli się nad resztą obsady i parametrami Wink
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(19-07-2013, 12:20 PM)Zimna Zośka napisał(a): Witam. Napisz na czym zależy ci najbardziej z SA, to się przemyśli resztę. Bo masz rybki z ameryki południowej o odmiennych upodobaniach temperaturowych. A wtedy pomyśli się nad resztą obsady i parametrami Wink

Witam.

Najmniej mi zależy na neonach i zwinnikach. Piskorki i Razbory pójdą do drugiego zbiornika. Bardzo podobają mi się Otoski, małe zbrojniki. Wiadomo nie obsadzę tylko nimi zbiornika o takich skromnych wymiarach jak mam. Nie wiem jak to wygląda z Ramirezkami, one dobierają się w pary. Później zostawia się tylko dobrana parę w akwarium czy mogę cala czwórkę mieć ? Myślałem jeszcze o haremie jakich malutkich Apisto. Tylko tym sposobem mamy ""zagospodarowana"" strefę denna, co z reszta ? Moze Pstrążenica marmurkowa ( Carnegiella strigata) ? Widziałem tez ciekawego sumiki Microglanis iheringi podobno dorasta do 6 cm. Byla jeden rodzaj płaszczka Achirus achirus, podobno dorasta do 5 cm i żyje w wodach Amazonki (?). Ale to wszystko musi pookładać ktoś rozsądny a nie ja Smile. Bigosu już narobiłem i teraz szukam zbiornika dla Azji Smile

Zaczniemy chyba od podstaw, nie chce wyjść na idiotę ale ehhh ...... dobra. Możesz mi opisać rodzaje wod Ameryki, króciutka charakterystyka, z symbolami które używacie.

Coś znalazłem. Czy macie coś jest jeszcze więcej oprócz tego ?

http://www.akwarium.net.pl/wiki/Amazonia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Kup Apistogramma Bitaeniata tylko nie wiem ile sztuk pewnie harem. Na środek neony bo to też chyba Ameryka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zostałem wywołany przez Andrzeja w innym temacie odnośnie otosków, więc się zjawiłem Smile

Od razu mówię, że specjalistą nie jestem. Nie ukrywam, że bardzo lubię zbrojniki (zwłaszcza Ancistrusy), a o Otoskach trochę się naczytałem, kiedyś dawno Wink

Dodam jeszcze, że odnośnie nazewnictwa i identyfikacji tych ryb jest w Polsce bardzo duży bajzel, zresztą jak przy większości zbrojników w tym kraju Undecided

Podobno cechą charakterystyczną dla affinis jest źrenica o kształcie podkowy. Podobno, bo podobno to co do Europy przychodzi w większości nazywa się Otocinclus affinis a affinis nie jest. Jak już wspomniałem, to wiedza nabyta. Nie mam podstaw do potwierdzenia tego info własnym doświadczeniem.

Podobno najczęściej spotykany w naszym kraju jest Otocinclus vittatus.

Pisałem już, że jeśli chodzi o otoski to mamy bajzel w kraju? Haha
Wiele do tematu nie wniosłem, no ale cóż Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(19-07-2013, 13:50 PM)Hunter napisał(a): Zostałem wywołany przez Andrzeja w innym temacie odnośnie otosków, więc się zjawiłem Smile

Od razu mówię, że specjalistą nie jestem. Nie ukrywam, że bardzo lubię zbrojniki (zwłaszcza Ancistrusy), a o Otoskach trochę się naczytałem, kiedyś dawno Wink

Dodam jeszcze, że odnośnie nazewnictwa i identyfikacji tych ryb jest w Polsce bardzo duży bajzel, zresztą jak przy większości zbrojników w tym kraju Undecided

Podobno cechą charakterystyczną dla affinis jest źrenica o kształcie podkowy. Podobno, bo podobno to co do Europy przychodzi w większości nazywa się Otocinclus affinis a affinis nie jest. Jak już wspomniałem, to wiedza nabyta. Nie mam podstaw do potwierdzenia tego info własnym doświadczeniem.

Podobno najczęściej spotykany w naszym kraju jest Otocinclus vittatus.

Pisałem już, że jeśli chodzi o otoski to mamy bajzel w kraju? Haha
Wiele do tematu nie wniosłem, no ale cóż Big Grin



A co myślisz o tym by do tego zbiornika dokupić Otocinclus cocama (tzw Otoskek zebra), mam podobno dwa gatunki w zbiorniku (podobno bo ja miedzy nimi różnicy nie widzę). Czy trzeci to nie przegięcie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Andrzej, jestem w pracy teraz. Jeśli nikt inny nie odpowie na twoje pytania. Postaram się to zrobić wieczorem.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(19-07-2013, 15:19 PM)Zimna Zośka napisał(a): Andrzej, jestem w pracy teraz. Jeśli nikt inny nie odpowie na twoje pytania. Postaram się to zrobić wieczorem.


Ok. Dziękuje bardzo Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(19-07-2013, 14:15 PM)andrzej10252 napisał(a): Podobno najczęściej spotykany w naszym kraju jest Otocinclus vittatus.
A co myślisz o tym by do tego zbiornika dokupić Otocinclus cocama (tzw Otoskek zebra), mam podobno dwa gatunki w zbiorniku (podobno bo ja miedzy nimi różnicy nie widzę). Czy trzeci to nie przegięcie ?
Proponowałbym zostać przy vittatus, które najprawdopodobniej posiadasz i ewentualnie zwiększyć ich liczebność. O ile w ogóle dostaniesz cocama (pewnie musiałbyś dobrze poszukać) to troszkę inne cieki wodne. Nie ma sensu na siłę mieszać ryb Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości