• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oświetlenie LED

#1
Witam,

Obecnie oświetlenie w akwarium 120l to 2x 24W, zastanawiam się na zamianę tych świetlówek na ledy. Problem polega na tym czy jest to dobry pomysł, jeśli tak to polecacie taśmy czy świetlówki? Jaka barwa?

Zależy mi by akwarium było jednak ciemniejsze bo teraz robi wrażenie prześwietlonego.
Tanganika rules

Pozdrawiam
Mikołaj
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(17-07-2013, 21:11 PM)Mikolus napisał(a): Witam,

Obecnie oświetlenie w akwarium 120l to 2x 24W, zastanawiam się na zamianę tych świetlówek na ledy. Problem polega na tym czy jest to dobry pomysł, jeśli tak to polecacie taśmy czy świetlówki? Jaka barwa?

Zależy mi by akwarium było jednak ciemniejsze bo teraz robi wrażenie prześwietlonego.

Cześć,

Diody mają tą dużą przewagę nad świetlówkami, że są w pełni sterowalne, więc możesz je ściemniać i rozjaśniać według woli. Jak już patrzysz w LEDy, zastanów się nad Cree, moze są stosunkowo drogie, ale mają dużą moc świetlną, przez co zużywają naprawdę mało prądu. Mój sąsiad używa takich diód przy swoich krewetkariach, i wystarcza mu jedna dioda świecąca na 20-30% mocy na kostkę.Niestety te diody bardzo się grzeją więc będziesz się musiał doposażyć w odpowiednie radiatory. Ja sam mam zamiar oświetlać tym moje nowe akwarium 120x50x60.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
W tym temacie sporo popisaliśmy na temat oświetlenia LED wiec polecam przeczytać Tongue http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2921
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości