• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Problem

#1
Witajcie. Jestem nowy w ''pielęgnicach''. Zawsze akwarium prowadziłem z tatą. Mieliśmy Holendra, który mi się w końcu znudził i chciałem go zamienić coś innego. Wybór padł na pielęgnice. Ojciec niezbyt chciał się zgodzić, ale jak się zgodził akwarium opiekuje się tylko ja.

Nie znałem się za bardzo, więc poszedłem do sklepu zoologicznego i poradzili mi, że do akwarium 112 litrów najlepsze będą [b Pielęgnice Zebry[/b] w liczbie 4. Na dno polecili czarny bazalt, który miałem w holendrze. No i zakupiłem ryby. W akwarium oprócz nich były 3 zbrojniki niebieskie oczywiście kundelki nie czyste Big Grin
Zebry to 3 samce i 1 samica. Dobrały się i para trze się cały czas. Z 1 tarłą zostały 4 młode z czego 3 to samice.

Może teraz troche o wyglądzie akwarium.
Czarny Bazalt na dnie. Jaskinia z kamieni. Korzeń sporawy. Zdjęć nie mam jak zrobić, ponieważ mój komputer wgl. nie wczytuje karty pamięci z aparatu.

Teraz sporo się naczytałem i wiem, że akwarium potrzebuje zmian. Wiem najpierw powinienem pytać.

PH 7,5 do 8.
Woda twarda.

Proszę o pomoc. Co mam zmienić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zredukować obsade do dobranej pary a wcześniej dać na dno pisaek/żwirek. Zgraj zdjęcia u kogoś i daj, bez tego ciężko coś poradzić.
Coś o filtracji napisz. I zmień sklep, bo w tym oszukują Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Aquael FAN-3 Smile Przeznaczony do akwarium 150-200 l.
230V 50Hz 12W = 700 l/h

To jest filtracja.

A na dno po całości czy tylko częściowo ? Kiedyś gdzieś czytałem, że wymiana całego podłoża może zaszkodzić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Możesz zmienić podłoże na raty - wyciągnąć część, zasypać piasek, i przy następnej podmianie tak samo. Bazalt ma za ostre krawędzie dla pielęgnic, nawet jeżeli zebry to nie najbardziej kopiące pielęgnice na świecie (ale kopać też umieją).

Filtracja dla parki wystarczy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Umieją umieją Smile Teraz swój dołek zakopały nie wiem po co skoro jak mają ikre kopią go na nowo Big Grin Zwartek mi nie obgryzają także o dziwo.
A podłoże to na raty porobie właśnie. Jak będzie drobny piasek/żwirek filtr nie będzie wciągał ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Trochę może wciągać, ale wystarczy, że u wlotu ustawisz jakiś kamień i problem będzie z głowy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zatem wiesz co robić.
Nie wiem ile tam ostatecznie jest ryb( 4 kupione zebry+ 4 z pierwszego tarła i 3 zbrojniki) ? Dobrze licze?

Działaj. Niestety masz ryby, które są gupikami wśród pielęgnic i tych młodych ciągle jest.

Czekamy na zdjęcia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Więc ustawie ten kamień. Jak już zostanie tylko para ze zbrojnikami to już tak zostawić ? Samiec i samica mogą w końcu atakować siebie jak nie będzie przed kim chronić młodych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Więc zostawie pare z tymi młodymi, bo na razie mają około 3 cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Santiago, padłeś ofiarą spamera.

Pisaliśmy o parce ryb, tylko o tym.
Ile jest tam ryb, odpowiesz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości