• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: aquael cylkulator 1500

#1
Witam mam problem,a mianowicie pękła mi oś ceramiczna do filtra wewnętrznego,wiem ze pasuje oś z z filtra aquael typu unimax 150 lub 250 mam racje???A co z wirnikiem do tego modelu aquaela czyli cylkulator 1500-przegrzebałem całego neta i nie mogę znaleść.Tak na marginesie ośkę kupiłem w zologu ale minimalenie jest za gruba i filtr pracuje głośno.Tarcie wirnika o oś jest napewno myśle ze filtra mi przez to nie rozwali????Może ktoś ma dojscia do części zamiennych???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(05-07-2013, 22:03 PM)pietia77 napisał(a): Witam mam problem,a mianowicie pękła mi oś ceramiczna do filtra wewnętrznego,wiem ze pasuje oś z z filtra aquael typu unimax 150 lub 250 mam racje???A co z wirnikiem do tego modelu aquaela czyli cylkulator 1500-przegrzebałem całego neta i nie mogę znaleść.Tak na marginesie ośkę kupiłem w zologu ale minimalenie jest za gruba i filtr pracuje głośno.Tarcie wirnika o oś jest napewno myśle ze filtra mi przez to nie rozwali????Może ktoś ma dojscia do części zamiennych???

Mi też pękła, przy pierwszym otwarciu pompy. Złożyłem mimo wszystko i działa dalej, co dziwne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(05-07-2013, 22:03 PM)pietia77 napisał(a): Tarcie wirnika o oś jest napewno myśle ze filtra mi przez to nie rozwali????Może ktoś ma dojscia do części zamiennych???
Filtra ci nie rozwali, bez obaw. Nie wiem jaka jest konstrukcja twojego filtra, ale ja kiedyś w swoim fluvalu 305 miałem wirnik zamontowany na złamanej w 2 miejscach ośce (3 elementy). Chodziło to z dwa lata, aż nie zlikwidowałem tego akwarium, filtr był minimalnie głośniejszy i czasami trudno mu było zastartować po wył. i zał., ale wystarczyło go pacnąć łapą i było ok. Ośka było co prawda do kupienia ale kosztowała ponad 50% ceny filtra używanego.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości