• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja do 400 litrów

#1
Hej,

planuje sobie większe akwarium, a co za tym idzie myślę nad filtracją. Obecnie posiadam tetrę EX 700 i Aquael turbo 500 w 190 litrach.

Czy dołożenie drugiego kubła np JBL e901 załatwi mi sprawę filtracji w 400 litrach?...oczywiście Aquael wyrzucam z tego schematu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zależy od obsady i biotopu. To ważne aby podać. Zatem podaj, to zapewne ktoś doradzi Wink
Ja bym brał mocniejszego JBL na biologa a Tetrę na mechanika, jak już ją masz i możesz wykorzystać. Oczywiście przy założeniu, że to takie "czyste" akwarium, z rozsądną obsadą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Hej

Planuje ze 3 pary biotopu ameryki centralnej.

Aktualnie pływają u mnie maluchy : 4x meeka, 6 x Niki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Klase mocniejszy JBL i Tetra do tego.
Dbaj o nazewnictwo Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
ja bym odradzał JBLa. Zawsze ufałem EHEIMowi i jestem z tych filtrów zadowolony. O JBL słyszałem i czytałem różne rozbieżne opinie, w końcu ostatnio (ok. 8 miesięcy temu) skusiłem się na e1501, z myślą o większym akwarium. Tymczasowo odpaliłem go w 240l. Trochę bałem się "wirówki" w akwarium. Dmuchał mocno na początku, a potem jego moc siadła i w obecnej chwili nie widzę, żeby był zbyt duży na 240l. A to jak na taki filtr bardzo kiepsko. Szczerze mówiąc - mimo, że oczywiście tańszy od Eheima - źle wydane pieniądze. Moim zdaniem stounek jakość/cena tutaj chyba Aquael wypada lepiej. No i jeszcze jedno.... dość głośno pracuje :-(
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To źle trafiłeś i znając życie media dobrane nie są odpowiednio. Nie bronie JBL, pisze tylko, że ta filtracja na taką obsadę jest ok. Zakładałem zbiornik u znajomego nie tak dawno z JBLem o którym piszesz i nie ma żadnych problemów a filtr jest cichutki. Dobrze wiemy jaką klasą jest Eheim, nie każdy może sobie jednak na niego pozwolić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ach myślałem, że do 250 zł coś dostanę, a tu filtr tyle co akwarium wyjdzie Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Na filtracji nie ma co oszczędzać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zawsze można strzelić hamburga, ale przy pielęgnicach to spora strata użytkowej powierzchni akwarium. Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja mam e1501 i w ogóle go nie słychać. Moc jest cały czas taka sama. Nie ma co odradzac tylko dlatego że samemu się trafiło na trefny egzemplarz. 5 minut szukania w Google i na Eheima znajdziemy haka. ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości