• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mrożony pokarm

#1
Witam Smile
Wczoraj byłem w zoologicznym w celu zakupienia pokarmu mrożonego dla moich ryb.
Kupiłem artemie ale w sklepie była wyjątkowo duża różnorodność pokarmów mrożonych.
Z pokarmów mrożonych mam artemie i wodzienia. Co mógłbym kupić jeszcze moim rybą?

Aktualna obsada to: Skalary, Pielęgniczki kakadu, hokejówki amazońskie, kiryśniki.
A teraz lista pokarmów które były dostępne:
- Ochotka
- Artemia
- Cyklop
- Czarna larwa komara
- Dafnia
- Gammarus
- Krewetka
- Kryl
- Mysis
- Plankton Czerwony
- Tubifex
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Moim zdaniem krewetki, kryl,tubifex ew.larwę komara.Ale co ja się tam znam Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja bym brał wszystko prócz ochotki i tubifex`u.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zależy od ryby. Dużym rybom cyklopa nie ma sensu podawać, bo one nawet go nie zobaczą w wodzie Wink Drobny pokarm, pokroju cyklopa, to nadaje się dla młodzieży i małych rybek. Jeśli nie masz małych, to wyklucz cyklopa, a resztę bier jak Adrian pisze Wink Ew. weź cyklopa "na zaś", żebyś nie latał po niego, gdy pojawi się młodzież Smile To takie moje tylko wtrącenie Tongue
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2...3#pid41243

A co do mrożonek, to dobrze chłopaki napisali Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
mei każdemu zdarza się pomyłka Wink
Wracając do mrożonek to zrobię jak piszecie i kupie wszystko oprócz ochotki, tubifexu i dafni(ryby jej nie jedzą). Oczywiście zakupy będą stopniowe bo wszystko na raz nadszarpnęłoby mocno mój budżet. A i jeszcze jedno pytanie czy cena za jeden pokarm mrożony w granicach 6-7zł to dużo?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dafni jak nie jedzą to je przyzwyczaj to będą jadły Wink

U mnie kupuję pokarmy mrożone w granicach 5zł Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(03-07-2013, 10:44 AM)Daiw napisał(a): mei każdemu zdarza się pomyłka Wink
Wracając do mrożonek to zrobię jak piszecie i kupie wszystko oprócz ochotki, tubifexu i dafni(ryby jej nie jedzą). Oczywiście zakupy będą stopniowe bo wszystko na raz nadszarpnęłoby mocno mój budżet. A i jeszcze jedno pytanie czy cena za jeden pokarm mrożony w granicach 6-7zł to dużo?

Gammarus to dla napradę dużych skalarów (ryb), kryl podobnie choć bywają różne "granulacje" lepiej zapytaj sprzedawcy, albo poproś niech Ci nawet pokaże rozmrożony, bo przy takich cenach to naprawde niepotrzebny wydatek jak ryby nie dadzą rady ( u mnie 3-4zł) podobnie zorientuj się czy częśc pokarmów (cyklop, plankton czerowny) nie będzie za drobna dla reszty obsady.

zapytaj się może w blistrach będzie taniej (po przeliczeniu) i ewentualnie kup więcej tego czego najwięcej bedzie szło (atremia). mrożony wodzień by się też przydał...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
...tak w temacie to mam 4 blistry gammarusa do oddania.... jakby ktoś był zainteresowany....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
U mnie praktycznie schodzi tylko wodzień i czarny komar, bo cyklop jest za drobny, a artemia to okazały się jakieś farfocle, za którymi ryby nawet się nie oglądają. Za to za komara to dadzą się pokroić, chyba Smile Z resztą komar to dla moich Andinoacara pulcher natywny pokarm Smile Rybcie te były/są wykorzystywane w Trynidadzie i Wenezueli do regulacji populacji komara Smile
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości