• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak odławiać duże ryby??

#1
Może Wam, starym wyjadaczom, wyda się to śmiesznym problemem, ale dziś stanęłam przed tym wyzwaniem pierwszy raz. Musiałam odłowić z 240l zbiornika parę pielęgnic niebieskołuskich i dwie duże akary pomarańczowopłetwe. Z pielęgnicami poszło w miarę gładko, bo zmieściły się do siatki. Ale akary... Stanęło na tym, że odcięłam prawie całkowicie szczyty 5l baniaków po wodzie i użyłam ich jako pułapki. Zanurzałam w wodzie baniak i siatką zaganiałam rybę do środka. Potem wyciągnęłam baniak z rybą i zakleiłam miejsce cięcia szarą taśmą. I voila! Ryba zapakowana i gotowa do transportu. Ale ile było przy tym fruwających łusek, rozlanej wody i nerwów... Ręce mi się trzęsły jakbym poród odbierała, a ryba, która ma dobre 20cm długości to walczy jak jakiś okoń na haczyku! No dobra, może to jest i zabawne, ale bałam się cały czas, że mi wyskoczy z tej butli zanim się obejrzę i będę ją łapać plaskającą po podłodze... Jakie macie patenty na wyciąganie dużych ryb z dużych zbiorników?? Podbierak i do wiaderka...?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zwykła reklamówka do wody a potem z rybą do wiadra Wink Reklamówka jest miękka, nie zrobi rybie szkody jak się szamocze.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Hmm... Metoda z reklamówką ciekawa. I sprawdzi się przy zbrojach, bo się nie będzie zbroj siaty czepiał Smile Dzięki, Kaśka!
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tylko duża siatka akwarystyczna, najlepiej kwadratowa. Rozmiary dwa razy większe od planowanej zdobyczy. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja na reklamówkę łapałam pierwszy raz właśnie dużego glonka, jakieś 30cm chyba Wink Szybko i wygodnie.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
O Dżizas, jaki prosty patent, a ja się tak męczyłam... Trzeba było najpierw pytać, a potem łowić Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Może być też białe wiaderko, połowa wody upuszczona, i bardzo spokojne zaganianie ryby do wiaderka (ręką, nie siatką). Problem pojawia się, jeżeli akwarium jest mocno zabudowane.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Odlawialem już duże ponad 20 cm akary i zdecydowanie polecam zwykla siatkę akwarystyczna o odpowiednim rozmiarze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
przy Channach miałem problem nawet przy spuszczonej wodzie, odkąd je mam to aranżacja jest demontowalna w 5 minut, korzenie, Microzoria i tyle

siatka + zaganianie ręką (duża siatka)

patent z foliówką wypróbuje Wink
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja duże zbrojniki zaganiałem łapką do rogu akwarium, a potem brałem je w rece ( 40cm L. pardalis i 50cm G. gibbiceps)
Nie polecam zaś łapać w łapy Clariasów- oczywiście się wyślizgują Big Grin.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości