• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwaria (różne rodzaje)

#1
Witam Wszystkich.
Jestem ciekaw waszej opinii, jakie akwaria najczęściej używacie i jakie są wasze upodobania. Ja jestem zwolennikiem akwarium zwykłych z prostą szybą prostokątnych, ale ostatnio zastanawiam się nad akwarium z szybą panoramiczną wypukłą, jestem ciekaw waszej opinie związanych z tego typu akwariami, a może preferujecie akwaria narożne.
Proszę o wasze opinie.
Pozdrawiam Krzysiek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mam i takie i takie czyli i z szybą prostą i wypukłą i powiem Ci szczerze że kupując kiedyś akwarium z wypukłą popełniłem spory błąd i nigdy bym tego nie zrobił więcej.
Po pierwsze mniejsza powierzchnia dna, po drugie światło inaczej się odbija co czasem wpływa także na ryby.

Także reasumując- wg mnie akwaria panoramiczne to tylko marny chwyt marketingowy nic więcej Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mam profilowane i jestem średnio zadowolony, kup proste, akwarium wyglądać wygląda ładnie, ale oglądanie ryb w takim jest inne ( źle w porównaniu z prostym).
Także polecam proste.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Takie samo mam zdanie panoramiczna szyba powiększa i robi to moim zdaniem brzydkie wrażenie więc zostanę przy mojej pierwszej myśli czyli prosta. Ale z chęcią posłucham opinii innych użytkownikówSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Profil ma ten plus, że lepiej znosi naprężenia, ale jak mam być szczery to tego typu akwarią są po prostu denne.
Miałem pare zbiorników profilowanych (40-60cm długości ) i tylko jeden byłem w stanie jakoś przeżyć gdy profil był przodem do mnie - 40x25x30cm. Przy tak małej bańce profil nie jest tak odczuwalny.

Pozostałe baniaki zawsze stawiałem tyłem na przód.

Bierz proste i nawet się nie zastanawiaj Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
jak chcę kupić standardową 112 litr czyli 80x35x40 chyba takie są wymiary i prosta szyba zawsze ten typ był dla mnie lepszySmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(25-06-2013, 21:32 PM)Pley napisał(a): Profil ma ten plus, że lepiej znosi naprężenia

Znawcą nie jestem, ale aż się roi od ogłoszeń w stylu sprzedam akwarium profilowane, rozszczelnione.

Ja uwielbiam akwaria niskie i długie. 200x50x50, 150x40x40 to dla mnie idealne wymiary Smile
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
http://www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=31847

Mówie to co wyczytałem.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(25-06-2013, 21:36 PM)Kris1984L napisał(a): jak chcę kupić standardową 112 litr czyli 80x35x40 chyba takie są wymiary i prosta szyba zawsze ten typ był dla mnie lepszySmile

Ja proponowałbym też typowe lecz troszkę mniej popularne (nie wiem dlaczego) o wymiarach 80x40x40. Litraż nie dużo większy (128) lecz dno 80x40 stwarza nieco większe możliwości aranżacyjne no i jak to ma być dla pielęgniczek też ważny aspekt podziału i ustalenia terytoriów.

Oczywiście proste.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Osobiście traktuję akwaria profilowane z równym uznaniem co kule, farbowane podłoża, czy różniste preparaty. Trzeba jednak przyznać, że akwaria tego typu, a raczej całe zestawy idą jak woda, więc marketing chyba działa. Zresztą wystarczy wypuścić na rynek dowolną głupotę, np "akwarium" w kształcie kieliszka, a paru amatorów tego typu udziwnień zawsze się znajdzie. Akwaria ze ściętymi narożnikami itp...

Wśród szkieł prostych marketing przejawia się w próbie zapewnienia maksymalnie dużej szyby przedniej, stąd w pierwszej kolejności nieproporcjonalnie rośnie wysokość zbiornika. Ze standardowych wymiarów baniek pierwsza mająca przyzwoite proporcje to 150x50x50. Ale i w tych nienaturalnie wysokich mozna coś fajnego zdziałać.

Hm... 80x40x40 mam bez wzmocnień, a 80x35x40 ze wzmocnieniami (grubość szkła ta sama)IdeaBezradny Zatem z tego drugiego, aby poprawić estetykę wzmocnienie przednie wyciąłem i rzeczywiście po zalaniu zrobił mi się lekki profilHaha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości