• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 240l maronki i platki, co jeszcze?

#1
Właśnie przeprowadziłam moją obsadę (4 akary z maroni, kilka platek i molinezji) do 240l ze 112l.
Moje pytanie brzmi jaki gatunek pielęgnicy mogłabym dorzucić do tej obsady (chętnie coś większego). Nie mam biotopu, parametry wody ph 7,2, gh 16. Podłoże piach wiślany, trochę roślin, kamienie i korzenie... wymiary standard 120x40x50
Maronki sa 4 ale dwie już się dobrały i odbyły pierwsze tarło, więc mogę zredukować ich ilość od pary.
Bardzo podobają mi się elioti, meeki, nikaraguańskie - czy któryś z tych gatunków ma rację bytu z maronkami?

Wiem, że można byłoby wpuścić skalary, ale tak już miałam Smile

Ewentualnie mogę sprzedać maronki i wpuścić np. akarę pomarańczowopłetwą... tylko czy można do nich w[/i]puścić np mieczyki, platki - czy zostaną zabite?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam,

Pokaż zbiornik Smile ,, jedynie co mi przychodzi do głowy i u mnie się to parka Laetacara dorsigera (akara wiśniowa). Pamiętaj, że ma Maroni są dość spokojne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
fotki nie wczesniej niż jutro
skłaniam się przy próbie połączenia z ellioti, lub zrezygnuję z maronek, na rzecz czegoś większego i bardziej towarzyskiego.


Kusi mnie akara pomarańczowopłetwa (oczywiście nie z maronką). Tylko czy akara zeżre platki czy nie? Czy jest coś co mogę trzymać z pomarańczowopłetwą - chodzi mi o rozpraszacze?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Moim zdaniem za mały zbiornik na A.rivulatus może dla jednej pary będzie ok niech się inny wypowiedzą co je trzymają Smile Raczej nie powinna ruszać platków chociaż taka 20 cm kto wie Haha dużo zależy też od charakterku danych osobników. Ja do nich proponował bym coś z SA jak Hyphessobrycon columbianus rosną dość spore 7 cm, ciało mają dość wysokie a do tego za szybkie dla nich Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Każda pielęgnica ,która zmieści je do pyska to je wciągnieSmile
W trakcie zmian! :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości