• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oświetlenie LED do BW - co wybrać?

#1
Hej, potrzebuję Waszej pomocy. Kompletnie nie mam rozpoznania w LEDach. Chciał bym wybrać coś taniego i jednocześnie energooszczędnego.
Oświetlenie do czarnych wód powinno być zimne czy ciepłe? Myślałem o modułach Samsunga 4 diodowych ale w przeliczeniu na moc świetlówek wyszła mi jakaś mega ilość tych modułów.
Czy takie coś x 2 by wystarczyło na długości akwarium 250 cm?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Co do barwy światła to ja polecam zimną barwę i żarówki http://allegro.pl/zarowki-diodowe-gu10-6...45108.html. Zakupiłem żarówki LED ciepłe i bardzo mi się nie podobało. Wydaje mi się że zamiast dwóch źródeł światła 10W-towych możesz rozłożyć to na kilka punktów 3W-towych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No właśnie, bo ledy "walą" punktowo, nie ma rozproszenia i w takim układzie bym miał większość niedoświetloną. Tata popraw link bo: Błąd 404: Strona nie została znaleziona
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja mam takie żarówki http://halogen.pl/zarowka-15-led-smd-301...p7706.html i jestem bardzo zadowolony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Łojciec napisz jeszcze jakich oprawek do tego użyłeś ???
Trzeba mi coś po taniości bo szlak mnie już trafia z tym moim nietrafionym zakupem taśm LED- padają po 1-2 miesiącach.
Już 2 razy gość mi nowe przesyłał- dzwonię do niego na dniach niech mi kasę zwraca i muszę coś innego wymyślić Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ano oprawek użyłem takich http://halogen.pl/gniazdo-przylaczeniowe...-p224.html . Od września 2012 roku jak podłączyłem do dzisiaj nie spaliła mi się żadna żarówka. No i największa zaleta jest taka że nic ci niepotrzebnie nie podgrzewa wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A jak masz przymocowane te oprawki, można to jakoś przykręcić ???

I ile sztuk masz nad swoją 450 bańką ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Na zdjęciu widać dwa otworki po bokach. Ja je przykręciłem do pokrywy wkrętami. Ja nad swoją 450-tka mam 8szt.(jedna wyjęta nad filtrem mechanicznym) i jest jasno , jak ktoś chce wystarczyło by spokojnie 6szt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja coś takiego zamierzam dać Smile Ile wat ciągnie łącznie faktycznie te 6-8 szt?
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nie mam pojęcia.
Ale teraz spojrzałem na swoje żarówki i okazuje się że Was okłamałem Blush
Mam 4szt 3W i 4szt 1.2W , 3 Wattowe mam z tyłu a 1.2W na przodzie.
Myślałem że można to policzyć dodając całość watów? 4x3W+4x1.2W=16.8W
Co masz na myśli pisząc "Ile wat ciągnie łącznie faktycznie te 6-8 szt?"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości