• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: pomoc z obsadą 540l

#1
Witam mam akwarium 540l o wym. 180x50x60
Cały czas w planach byla taka obsada:
Pterophyllum scalare sp Peru x6,Biotodoma cupido x5,M.ramirezi x6, A. baenschi x2, Hemigrammus rhodostomus x25, L200 x5,L134 x6,L201 x9 O. cocama x8, C. panda x10, Farlowella acus x2, L75 x2
Poza skalarami i ziemkami mam wszystko zastanawiam sie jeszcze nad losem L75
Moje pytanie to czym mógłbym zastąpić skalary i biotodomy albo co do tych biotodom dołożyć czy widzielibyscie tam jakąś spokojniejsza pielegince może jakiś geophagus w tym przypadku myślałem o G. winemilleri chciałbym usłyszeć wasze propozycje Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jaka filtracja?
Nazewnictwo -->PW
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Eheim 2228 + eheim pickup 2012 + aquael turbo filter 1500
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(19-05-2013, 21:31 PM)tykapl napisał(a): Witam mam akwarium 540l o wym. 180x50x60
Cały czas w planach byla taka obsada:
Pterophyllum scalare sp Peru x6,Biotodoma cupido x5,M.ramirezi x6, A. baenschi x2, Hemigrammus rhodostomus x25, L200 x5,L134 x6,L201 x9 O. cocama x8, C. panda x10, Farlowella acus x2, L75 x2
Poza skalarami i ziemkami mam wszystko zastanawiam sie jeszcze nad losem L75
Moje pytanie to czym mógłbym zastąpić skalary i biotodomy albo co do tych biotodom dołożyć czy widzielibyscie tam jakąś spokojniejsza pielegince może jakiś geophagus w tym przypadku myślałem o G. winemilleri chciałbym usłyszeć wasze propozycje Smile

Tyka, weź to ostatnie zdanie jakoś uporządkuj, bo ja nie wiem czy Ty chcesz wszystkie ryby wywalić (skalary i biotodomy), czy część?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(20-05-2013, 09:37 AM)qbsztyk napisał(a):
(19-05-2013, 21:31 PM)tykapl napisał(a): Witam mam akwarium 540l o wym. 180x50x60
Cały czas w planach byla taka obsada:
Pterophyllum scalare sp Peru x6,Biotodoma cupido x5,M.ramirezi x6, A. baenschi x2, Hemigrammus rhodostomus x25, L200 x5,L134 x6,L201 x9 O. cocama x8, C. panda x10, Farlowella acus x2, L75 x2
Poza skalarami i ziemkami mam wszystko zastanawiam sie jeszcze nad losem L75
Moje pytanie to czym mógłbym zastąpić skalary i biotodomy albo co do tych biotodom dołożyć czy widzielibyscie tam jakąś spokojniejsza pielegince może jakiś geophagus w tym przypadku myślałem o G. winemilleri chciałbym usłyszeć wasze propozycje Smile

Tyka, weź to ostatnie zdanie jakoś uporządkuj, bo ja nie wiem czy Ty chcesz wszystkie ryby wywalić (skalary i biotodomy), czy część?

Mam wszystkie rybki oprócz skalarów i Biotodom i je ewentualnie chciałbym czymś zastąpic. Może od początku ... Kierunek jaki obrałem w akwarystyce to zbrojniki i to pod nie robiłem każde akwarium ale nigdy nie miałem pomysłu co ma pływac w toni. Kiedyś myślałem o paletkach ale moja druga połówka nie jest za Tongue Więc szukałem, znalazłem was czytałem, przeglądałem i zazdrościłem niejednokrotnie Smile Pomyślałem że może i ja mógłbym u siebie hodowac pielęgnice, tutaj moje pytanie czy mogę hodowac jakieś pielęgnice które współgrałyby z rybami dennymi które już mam w akwarium. Więc tak jak pisze nie mam jeszcze skalarów, biotodom, zastanawiam się nad losem L75 jest to dorosła para także sporych rozmiarów L200 to jeszcze maluchy ale jak porosną może byc ciasno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
W takim wypadku, proponowana obsada (pielęgnic) nie jest chyba zła. W razie co, będziesz musiał obserwować i reagować.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Właśnie dlatego pytałem o filtrację. Moim zdaniem na duże pielęgnice tam miejsca nie ma. Maks ryby do 10 cm.
Jak często podmiany robisz? Jak parametry wody?
Dorzucić ryb to nie problem, tylko czy zbiornik to biologicznie wytrzyma.
Ja bym się skupił nad jednym! gatunkiem pielęgniczki.
Jak zmienisz podłoże już (w innym wątku o tym mowa była), zbiornik się ustabilizuje, co potrwa trochę. To wtedy pokaż zdjęcia, opisz jak to biochemicznie wygląda z wodą i coś poradzimy. Sam dostrzegasz problem liczebności zbrojników, to dobry objaw.
Może novi coś napisze, on trochę doświadczenia ma tym temacie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Leję samo RO uzdatniam v2 więc pH 6,3-6,5 Kh 2 Gh 6. Powoli zaczynam dostrzegac ze to dno jest trochę małe na taką obsadę dna na pewno będę redukował obsadę ale póki co ryby są młode, a myślę że potem znaleśc nowy dom dla eLek to nie problem(chodzą jak gorące bułeczkiTongue). L201 mam 5 dorosłych sztuk i kilka młodych ostatecznie zostanę przy trzech parach jak wyrośnie jeszcze jedna samica to będzie redukcja. Trochę mi szkoda L75 bo są piękne a jeszcze się nie wytarły Tongue czuję się przegranyTongue Farlowella też nie jest jakoś niezbędna w obsadzie jeżeli udało by się zrobic miejsce dla pielęgnic to jestem gotów pociąc co nieco.

Edit:
Oprócz tego dozuje CO2.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A może jakieś większe Laetacary czy Nannacary? Smile Parametry wody i dla nich i dla zbrojników mieszczą się w optymalnym zakresie, a duże akarki takie jak N. aurocephalus czy L. flavilabris były by ciekawym zastępstwem skalarów i Biotodoma.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A co byście powiedzieli na G. winemilleri ?? Troche mi wpadły w oko muszę powiedzieć Smile jeszcze odnośnie podłoża to mimo ze mam juz kupiony piach z OBI to postanowiłem ze podjade nad Wisłę do żwirowni i zakupie 100kg piasku żebyście nie pisali że malo oryginalny jestem Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości