• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [200][Jezioro Edwarda] Przy brzegu

#1
Akwarium:
~200 l - 100x40x50
Oświeltenie:
- 1x25W
Filtracja:
- TetraTec Ex700 (wypełniony głównie grysem koralowym)
- AquaEl Fan 3

Obsada:
16 młodych Haplochromis aeneocolor


   

Zdjęcie pod dziwnym kątem, więc jedynie poglądowe, bo robiłem w dzień i niestety okna odbijały się w akwarium mimo spuszczonych żaluzji i był to jedyny sposób żeby tego uniknąć. Niebawem postaram się o coś lepszego. W drodze do mnie są też nowe świetlówki, ponieważ pod obecną pamiętającą bitwę pod Cedynią rośliny raczej długo nie pożyją.

Obsadą tego akwarium są młode Haplochromis aeneocolor, które przyjechały do mnie zaledwie wczoraj od naszego forumowego kolegi Mariusza (dempsey). Solidnie zapakowane, wszystkie przetrwały podróż pociągiem z obowiązkowymi u nas opóźnieniami.

Ryby szybko się zaaklimatyzowały i obecnie wesoło pływają sobie w stadku - wyraźnie widać, że w grupie czują się póki co raźniej. Na razie tylko jedno poglądowe zdjęcie, gdyż nie chcę na razie ich narażać na dodatkowy stres a i tak nie ma co jeszcze liczyć na książkowe barwy Wink

   
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajnie, ten kąt tworzony przez drewno to tak jakby nawiązanie do wcześniejszego ustawienia kamieni, podoba mi się. Ale ogólnie brakuje tam glonów. Musisz się o to postarać. ;-)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Lewa strona mi się podoba, ale po prawej ten kamień jest, IMHO, zbyt masywny.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Fajne, mi natomiast nie pasuje ten kołek co idzie w lewo Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wszystko ok , ale te korzenie powinny być inaczej ułożone , teraz tworzą X .
Ciekaw jestem dlaczego Admin nie stosuje się do zasad prezentacji - ogólnie przyjętego schematu ..?
Typu Filtracja , Oświetlenie , Obsada itp.
[Obrazek: kpfabaner.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(05-08-2011, 08:44 AM)Pawlosma napisał(a): Ciekaw jestem dlaczego Admin nie stosuje się do zasad prezentacji - ogólnie przyjętego schematu ..?
Typu Filtracja , Oświetlenie , Obsada itp.

Jakto dlaczego - bo admin jest ponad prawem Tongue A tak na poważnie, to zapomniałem o tym - ale wstyd Smile Już uzupełniłem - dzięki za zwrócenie uwagi Wink

Co do ułożenia drewna, to obecnie jest to jedyna możliwość - one wypływają i musiałem je zatknąć pod kamienie, a drugie końce podeprzeć pod listwami wzmacniającymi Wink Zamysł docelowy był inny, ale na razie jest, jak musi być.

Glony pewnie się pojawią, jak dojdą nowe świetlówki Smile

Kamieni już ruszać nie będę, ale mi się nawet podobają. Zobaczymy, czy w przyszłości nie będą zabierać zbyt wiele dna rybom, w miarę jak będą dorastać. Choć i tak redukcja obsady w przyszłości raczej będzie nie do uniknięcia.

Jestem ciekaw jaki okaże się układ płci! Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wszystko ok, ale mi nie pasuje piach, osobiście wolałbym coś bardziej szarego.

Co do drewna, to znam ten ból, więc rozumiem dlaczego tak zostało ułożone, a nie inaczej.
Kamienie genialne, pomysł żeby pomiędzy skałki dawać nurzaniec - genialny, ja bym pozbył się rogatka i spróbował zrobić tak z resztą.

Na tych rybach się nie znam, ale podobają mi sie.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Piach na zdjęciach wyszedł dosyć biało, ale w rzeczywistości wygląda całkiem naturalnie. Z piaskiem jest tak, że nie wiesz, jak będzie prezentował się w akwarium, dopóki nie zapalisz światła nad zalanym wodą akwarium, a wtedy już na zmiany nie ma się ochoty Smile Szukałem czegoś niezbyt drobnego, żeby rośliny dawały sobie lepiej radę, bo piach w poprzedniej aranżacji był dosłownie pyłem i prawdopodobnie wszystko by w nim zgniło. Teraz jest to zwykły piach do piaskownic z Castoramy Wink

Co do roślin, to w planie był tylko nurzaniec, ale kupując go, dostałem też sporo rogatka i pomyślałem, że może być pomocny przy świeżym akwarium. Poza tym jest to roślina obecna w jeziorach afrykańskich, więc jest nawet biotopowo Wink
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Adam, nie martw się o piach i rośliny, ja jak bym miał rogatego te bym zostawił, jak zatopisz drewno to je poustawiaj i tyle.
Strasznie denerwuje mnie , jak ktoś mówi ze nie odpowiada mu kolor piasku Confused .
Piach to piach, jaki ma odcień, i jak wyjdzie na zdjęciu to mam gdzieś. Bo równie dobrze piach biały, mogę zrobić na zdjęciu kremowym itp. Choć białego jeszcze nie widziałem. Ale z kremowego da się zrobić brązowy Wink
Daj rybom to co lubią, and fuck them all Wink


"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Odnośnie wystroju akwarium staram się nie wypowiadać, każdy ma inną wizje swojego zbiornika i szczerze mówiąc irytują mnie podobnie jak kolegę qbsztyk1 posty odnośnie koloru piasku (no może sytuacji ekstremalnych czyli kamyczki we wszystkich kolorach tęczy Angry) , czy ułożenia korzeni itp. Jednakże każdy ma prawo do wyrażenia swojej subiektywnej opinii. Zostawiłbym rogatka, inkubujące samice będą miały doskonałą kryjówkę przed napastliwymi samcami.
Daję Ci jeszcze około 3 tygodniu spokoju w akwarium potem zacznie się „jazda”Big Grin - ustalanie hierarchii wśród samców, a będzie na co popatrzeć - widok walk jest niesamowity, dopiero wtedy widać barwy w całej okazałości.
Mam nadzieję że rybi szybko urosną i dadzą dużo frajdy z ich obserwowania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości