• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium 200x50x55 by soltarus

#1
Witam.
Zbieram do kupy wszystko:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2181
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2414
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2...=200x50x55

i dużo tutaj:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=8...=200x50x55 - biblia Tongue

Baniak wystartowałem i zanim coś opiszę tak jak należy dam przedsmak Smile


Załączone pliki Miniatury
       
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jasny gwint, soltarus Ty sam wklejałeś przegrody do sumpa? Niezły sajgon tam masz, trochę spędzisz czasu żeby to opanować Smile. Na drugim zdjęciu na szczęście już dużo, dużo lepiej.

Najważniejsze, że konsekwentnie idziesz do przodu.

Kiedyś pytałeś czy musi być komin i dlaczego tak wszyscy się tego trzymają, gdybyś wkleił komin to nie widział byś tego czegoś z boku akwarium, chcesz to jakoś obudować?
Jak już się tak czepiam Tongue to jeszcze powiedz mi dlaczego te wzmocnienia podłużne są tak nisko wklejone, straciłeś sporo litrów wody przez to i będziesz musiał robić osłonę żeby oświetlenie nie raziło przez powstałą przerwę. Być może to celowe ale nie bardzo wiem do czego?

Wierzę, że niedługo będzie pięknie, jakie ryby planujesz, nie wiem czy już pisałeś czy nie?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wzmocnienia jak raz mam na wysokości zapasu który i tak by musiał zostać. Jak widać nie każdy szklarz wszystko potrafi. Cena przynajmniej dobra. Dobrze że komina nie chciałem od niego. Zabuduje i będzie ok. Pomysł jest.
Przegrody wklejałem sam bo chciałem mieć to zrobione jak należy. Dla kogoś cm w tą czy w tamtą nie robi różnicy. Tutaj robi Smile Myślę że mam opanowany sump ;P A że nie wygląda Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(11-04-2013, 15:02 PM)soltarus napisał(a): Wzmocnienia jak raz mam na wysokości zapasu który i tak by musiał zostać.
Nie kumam tego o co chodzi ale ważne, że Ty ogarniasz Smile

(11-04-2013, 15:02 PM)soltarus napisał(a): Jak widać nie każdy szklarz wszystko potrafi.
Niektórzy po prostu idą na łatwiznę, jak zamawiałem swoje u Przemka to też kręcił nosem ale postawiłem sprawę konkretnie i mam wzmocnienie 0,5cm poniżej krawędzi szyby, ale ja to mam świra na tym punkcie Tongue

(11-04-2013, 15:02 PM)soltarus napisał(a): Zabuduje i będzie ok. Pomysł jest.
To najważniejsze.

(11-04-2013, 15:02 PM)soltarus napisał(a): Przegrody wklejałem sam bo chciałem mieć to zrobione jak należy...
Jak bym siebie słyszał, tym sposobem chatę sam budowałem, remonty sam robię itd. - powoli mam tego dosyć ale zawsze ponarzekam a potem jak sobie pomyślę, że ktoś ma mi coś nie tak zrobić to znowu biorę się do roboty Big Grin
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Z tymi wzmocnieniami to było tak że niedopatrzyłem... dopilnowałem poziomu jak gdyby czyli ich ilości, a kwestia wysokości pozostała otwarta i pominięta.. Smile Ale to nic.

Filas: Jak bym siebie słyszał, tym sposobem chatę sam budowałem, remonty sam robię itd. - powoli mam tego dosyć ale zawsze ponarzekam a potem jak sobie pomyślę, że ktoś ma mi coś nie tak zrobić to znowu biorę się do roboty Big Grin

Hahahaha... żeby nie odwiedziny znajomych wczoraj to nie było na czym już obiadu zjeść kulturywnie Smile
Wiesz... ja to lubię Big Grin Lubię się babrać budować, myśleć... tylko że czasami nie ma ochoty i przede wszystkim czasu Big Grin
A remontów nikomu bym nie dał robić...
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A czemu zrobiłeś za niskie drzwiczki? Big GrinKotek
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wszystko jest ok. W wątku o szafce widać Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(11-04-2013, 16:46 PM)soltarus napisał(a): Wszystko jest ok. W wątku o szafce widać Smile

Woda widzę jeszcze lekko mętna, ryby już wpuściłeś ?Kotek
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ty serio pytasz? Big Grin
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
tę odległość z tyłu do ściany 3cm dobrze przemyślełeś? Pytam, bo też zastanawiam się nad wieloma rozwiązaniami do podobnej wielkości akwarium i myślełem o 30cm. Teraz mam 240l i z tyłu mam ok 20cm i nieraz przydałoby się więcej :-)
Z drugiej strony z przodu też każdy centymetr ważny :-)
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości