• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 120x50x50

#1
Nie mogąc znaleźć nabywcy na moje dwie pary T.maculipinnis w końcu dogadałem się w sklepie na wymianę na stado P. anchisporus do planowanego BW. Na miejscu okazało się że są tylko odmiany mszysta i albinos( porażka jak dla mnie Boisie).
Do sklepu 50 km więc trzeba było na coś się zdecydować,żeby nie jeździć z rybami w tą i z powrotem. Aranż w moim akwarium to piach i korzenie więc wymieniłem się na 6 sztuk P. scalare zwane altum peru, i potrzebyje pomocy przy obsadzie.
Z parametrami będę powoli schodził bo ryby były w kranowicie. Posiadam RO i armatę torfową ale z tym poczekam do ustalenia obsady żeby nie skakać za bardzo z parametrami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nikt nie pomoże co dać ciekawego do skalarów i w jakiej ilości Smutny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Możesz dodać coś z apisto do tak zrobionego baniaczka, tylko to już kwestia jakie apisto Ci się podobają wtedy będzie można pomyśleć nad układem.
Jakieś ławicowe, np. pstrążnica i coś do niej. No i coś na dno, może jakieś L-ki Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dziś kumpel podrzucił mi kilka ryb bo był w hurtowni, większe zakupy to zawsze taniej.
Obecnie w baniaku:
-P. scalare "altum peru" szt.9 zredukuje potem do 2 par
-Corydoras sterbai szt.15

Będę chciał dodać pewnie jeszcze jakąś ławice ze 30 sztuk, proszę o skorygowanie obsady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
P. scalare "altum peru" - ???
Nazwy handlowe mnie powalają :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(09-04-2013, 20:13 PM)Killifish napisał(a): P. scalare "altum peru" - ???
Nazwy handlowe mnie powalają :/

Rozumiem że poprawna nazwa to samo P. scalare Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Może zdjęcia? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Cytat:Rozumiem że poprawna nazwa to samo P. scalare Haha

Poprawna nazwa to pterophyllum scalare rio momon red spot lub rio nanay red spot ewentualnie pterophyllum scalare sp. peru. Dodanie członu altum przez handlowców tylko dlatego że ryba jest z kształtu nieco podobna (szczególnie młoda) robi sporo zamieszania...wciąż.

oczywiścoe podobna do pterophyllum altum czyli z zadartym pyszczkiem i drobną budową ciała.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(10-04-2013, 20:03 PM)w-2 napisał(a):
Cytat:Rozumiem że poprawna nazwa to samo P. scalare Haha

Poprawna nazwa to pterophyllum scalare rio momon red spot lub rio nanay red spot ewentualnie pterophyllum scalare sp. peru. Dodanie członu altum przez handlowców tylko dlatego że ryba jest z kształtu nieco podobna (szczególnie młoda) robi sporo zamieszania...wciąż.

oczywiścoe podobna do pterophyllum altum czyli z zadartym pyszczkiem i drobną budową ciała.

Pterophyllum scalare jest nazwą prawidłową, reszta to albo określenia handlowe, lub miejsca występowania.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Masz rację jeśli o gatunek chodzi to p. scalare, ale chcąc kupić odpowiedni wariant barwny ważny jest dodatkowy człon - miejsce połowu. Nie mniej pod okresleniem handlowym "altum peru" kryją się właśnie te dwie odmiany barwne z rio momon i rio nanay, inne nie są okreslane "altum peru".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości