• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l][Ameryka Południowa]Apistogramma baenschi +zbrojniki

#1
Zbiornik: 150x50x50
Filtracja: kubełki Eheim 2228 , JBL CP500 , Fluval 204 i wewnętrzny AquaSzut 750 Turb0
Woda: Czyste RO z niewielką domieszką kranovitu PH-6,5 GH,KH ok.1-2
Oświetlenie:3x36W T8 Phillips TL-D 865 i TL-D 965
Podłoże: drobny żwirek o granulacji 0,2-1,3 mm
Wystrój:korzenie grabu i red moor root
Rośliny: Żabienice , Anubiasy , Microsorium , Pistie
Obsada: 1+2 Apistogramma baenschi 2x L134 , 2x L010a , 2x Sturisoma aureum , 6x Otocinclus affinis , Tetry , Zwinniki , Pstrążenica marmurkowa x10 ,

Zdjęcia akwa
Było tak
[Obrazek: e6d51df92f4c69c9gen.jpg]



A tak jest teraz
[Obrazek: 43787186666224643481.jpg]

[Obrazek: 11244007147081582468.jpg]

[Obrazek: 01847508466363758415.jpg]

[Obrazek: 46716190860498526288.jpg]

Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wow! :-) Niezle odskoczyles z wystrojem w stosunku do poprzedniego baniaka :-) Juz wiem kto bedzie mi doradzal w sprawie trzymania roslin... :-) Masz ich naprawde sporo - zawsze mi sie wydawalo, ze SA to nieco bardziej "oszczedny" krajobraz pod woda. A tu, u Ciebie, dzungla. Z drugiej strony, moze ulegam stereotypom ogladajac najbardziej popularne wystroje w necie. Sam zamierzam posadzic nieco roslinek. Watpie jednak, zebym potrafil ulozyc taka kompozycje. Mam, co prawda, drobny piasek, ale mam tez juz pewien pomysl jak by je w nim posadzic. Podziele sie przemysleniami jak bede "wkladal sadzonki" :-)

Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(07-03-2011, 22:23 PM)nechor napisał(a): Wow! :-) Niezle odskoczyles z wystrojem w stosunku do poprzedniego baniaka :-)

Sam jestem zdziwiony, po zestawieniu tych zdjęć , że to aż tak wyszłoSmile

(07-03-2011, 22:23 PM)nechor napisał(a): zawsze mi sie wydawalo, ze SA to nieco bardziej "oszczedny" krajobraz pod woda. A tu, u Ciebie, dzungla.

Moje akwa, to nie jest typowy biotop BW, bo tam roślinki albo nie występują albo jest ich niewiele.Mnie po Tanganice kręcą jednak klimaty z roślinnościąSmile

(07-03-2011, 22:23 PM)nechor napisał(a): Sam zamierzam posadzic nieco roslinek. Watpie jednak, zebym potrafil ulozyc taka kompozycje. Mam, co prawda, drobny piasek, ale mam tez juz pewien pomysl jak by je w nim posadzic.

Nic specjalnie nie układałem, jakoś tak samo wyszło.Fajne aranżacje BW z niewielką ilością roślin robi Ruki, ma chłopak rękę do tego, możesz pooglądać tutaj lub na Apisto.On ma właśnie posadzone rośliny w piasku.Najważniejsze w tym wszystkim jest wybór odpowiednich roślin, tych "biotopowych" one sobie radzą w piasku i w czystym RO, inne super rosną na korzeniach.Na pewno dasz radę, a w razie czego zawsze coś się podpowieSmile




Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Trofek, ja swoich baniaków, gdzie mam zielsko, nigdy nie nazywam BW. :-D Trzymam się biotopowych ram, co najwyżej 1 żabienica i jakieś pistie na powierzchni. ;-)
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Siki Waters, tak samo jak moje 180L. :-) Tylko że moje nie są tak zabudowane. W pierwszym momencie wydaje mi się to Twoje akwa za bardzo zapchane, ale w rzeczywistości musi to wyglądać jak prawdziwa dżungla!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(08-03-2011, 18:06 PM)Ruki napisał(a): Trofek, ja swoich baniaków, gdzie mam zielsko, nigdy nie nazywam BW. :-D Trzymam się biotopowych ram, co najwyżej 1 żabienica i jakieś pistie na powierzchni. ;-)

Ruki, wiem, że cechuje Cię perfekcja i dążenie do niej we wszystkich elementach.Odwzorowanie biotopu (BW , CW) w akwarium musi spełniać wiele istotnych czynników, między innymi odpowiednie parametry wody ( PH na poziomie uniemożliwiającym rozwój roślinności lub znacznie utrudniający jej występowanie). Nie pisałem,że baniaczki z zielskiem w Twojej aranżacji to typowe BW.Stwierdzenie BW z niewielką ilością roślin mieści się chyba w biotopowych ramach, których się trzymaszSmile Ja tu podkreślam Twoje zdolności, a Ty się czepiasz "szczegułów" Big Grin

(08-03-2011, 19:37 PM)piotrK napisał(a): W pierwszym momencie wydaje mi się to Twoje akwa za bardzo zapchane, ale w rzeczywistości musi to wyglądać jak prawdziwa dżungla!

Zdjęcie nie oddaje faktycznego obrazu i przestrzeni na dnie, szczególnie pomiędzy korzeniami i roślinami.Trochę wygląda to jak ściana zieleni i poplątanych korzeni.W rzeczywistości jest dużo lepiej, marny ze mnie fotograf.Wystrój akwarium ciągle podlega zmianom, ponieważ co jakiś czas dokładam korzeni i to powoduje ubywanie roślinności.Następnym etapem będzie pozbycie się wielkiej żabienicy w centrum, a w jej miejsce powędruje ładny korzeń.
Piszesz Piotrek "Siki Waters" i masz rację.Ten kolorek dają korzenie grabu mają dużo humusu w sobie.Na początku chciałem z tym walczyć, ale w końcu się poddałem,mimo podmian stale się utrzymuje.

Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Trofek, BW z odrobiną zielska nazywam korzeniowskiem, zwłaszcza jeśli są tam mikrozoria. ;-) W kilku akwarystycznych kwestiach jestem strasznym purystą. :-) I walczę z tym wrzucaniem zielska ostatnio. :-)
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dziwne, ale obecny wygląd akwarium podoba mi się bardziej, niż akwarium z tropheusami, a w sumie zielska za bardzo nie lubię. Udało Ci się to nieźle skomponować Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Tak jak pisałem wcześniej sam jestem trochę zaskoczony , że to tak wyszło.Moje akwa to miejsce, gdzie zmiany postępują ciągle.Wynika to z dostępności roślin i ładnego drewna w danej chwili.Stale jest coś, co chcę poprawić, ulepszyć zarówno wizualnie jak i dla dobra ryb, a realizacja tego następuje najpierw w mojej głowie.Mam takie dziwne podejście do tych spraw, że potrafię kilka dni oglądać korzeń, kamień lub inny element dekoracji z każdej strony, a w wyobraźni układam to na różnych miejscach w akwarium. Sprawia mi to wiele przyjemności Smile
Tak silnej "substancji" odurzającej i uzależniającej jak akwarystyka jeszcze w życiu nie spotkałem Big Grin
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
trofek musze powiedzieć ze Twoje akwarium jest zrobione tak w moim stylu, czyli takie lekkie siki + korzenie i roślinność (głownie żabienice). I bardzo mi się podoba, no i podziwiam, za umiejętne i rozsądne rozmieszczenie tego wszystkiego na takiej powierzchni. Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości