• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Narybek Pielęgnicy Zebry

#1
Byłem wczoraj w akwarystycznym po artemię dla narybku Zeberek. Niestety nie było jej , akurat jakiś facet przede mną wziął ostatnią paczuszkę . Na stanie u siebie miałem tylko Mikrovit Spirulina pyłek i dostałem jeszcze od nich , podobno dla narybku także dobry pokarm - CHICO . Czy jeśli będę karmił tymi dwoma pokarmami i jeszcze na drobny pyłek kruszył suchy pokarm to będą dawały rade póki nie dostane artemi ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja podawałem swoim małym hikari plankton i mikrovit zanim nie kupiłem artemię dekapsulowaną. Ta artemia jest świetna. Koniec zabawy z wylęganiem artemii Big Grin
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja moje różne maluchy karmię na początku mrożoną artemią ale rozwalam ją na miazgę. Fajne są też tabletki Tetra Tabimin bo one się szybko rozpuszczają na pył.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jutro jeszcze raczej pojade do większych zoologów w innym mieście i zobacze czy coś mają . Nie słyszałem jeszcze o tej artemii , dobrze by było jakby była , bo papranie się z wylęgiem to masakra .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zeberry jak masz trochę syfu na dnie i karmisz też suchym pokarmem rodziców to wystarczyć powinno obfite karmienie mrożonkami w przypadku zebr. Aczkolwiek solowca bym im nastawił.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Oczywiście chciałem nastawić , ale nie było obecnie jaj solowca na stanie w sklepie .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Utrzymać narybek zebry jest banalne, jeśli jest on z rodzicami w sumie sam spokojnie da sobie rade nawet gdybyś go nie karmił poradzi sobie bardzo dobrze jedząc ten sam pokarm co rodzice. Te ryby są świetnymi rodzicamiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Widać , że są świetni , ale z nimi pływają 2 inne zebry , zbrojniki i kiryśnik . KIryśnik największym zagrożeniem raczej , ale siedzi w kącie , jak inne ryby , a tak wgl. to te 2 zebry zostaną oddane .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Widzisz to zależy. Póki małe są w kupie to są bezpieczne bardziej. Później zaczną się rozpływać każda w inną stronę - wtedy może być problem... chociaż nikt nie powiedział że będzie... poza tym odchowasz 10-20 sztuk to i tak nie będziesz wiedział co z nimi zrobić Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
10-20 sztuk by mnie zadowoliło . Obecnie jest ich około 300
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości